Reklama

Niezwykła akcja producenta napojów: na etykietach pojawiły się psy do adopcji

Niezwykła akcja producenta napojów: na etykietach pojawiły się psy do adopcji dog-wow
© @ForumPrzestrzenie

Coraz więcej firm podejmuje się prób pomocy bezdomniakom. Głośno było o akcji IKEI, która zaoferowała nocleg czworonogom w naprawdę zimne noce. W Turcji znajduje się kawiarnia, która znana jest z niezwykle empatycznego właściciela. Każdej nocy lokal zamienia się w miejsce noclegowe dla wielu zwierząt. Teraz czas na polską firmę i podobizny psów do adopcji na etykietach.

Przez Weronika Szaciłowska

Opublikowano 26.09.2019, 08:58, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Każdego roku po wakacjach schroniska są całkowicie przepełnione. Niestety mimo rozwoju nauki względem zwierząt wiele osób nadal nie rozumie, że zwierzaki domowe mają rozwinięte potrzeby emocjonalne na poziomie 2-3-letnich dzieci i porzucenie ich zostawia trwały ślad w psychice. Jedna z polskich marek we współpracy z krakowskim lokalem gastronomicznym chce odmienić los potrzebujących i bezdomnych zwierząt. Wymyślili niezwykle ciekawą akcję, na którą z wielkim entuzjazmem zareagowali internauci oraz media. 

Etykieta z psem do adopcji. Krakowska inicjatywa przeciw bezdomności

Krakowski lokal FORUM PRZESTRZENIE wraz z producentem Vigo Kombucha rozpoczęli projekt Dżok. Podopieczni KTOZ (Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami) trafili przed profesjonalny obiekty i stali się zawodowymi modelami, a ich zdjęcia trafiły na etykiety autorskich lemoniad. 

Oprócz fotografii na butelce umieszczono też imię czworonoga i numerem kontaktowy w sprawie adopcji. Część psów znalazła już swoje domu, ale wiele nadal czeka.

Dżok: krakowski psi bohater z własnym pomnikiem

Akcja zawdzięcza swoją nazwę miejscowemu psiemu bohaterowi Dżokiem. Został on upamiętniony pomnikiem za swoją niezwykłą wierność. Po niespodziewanej śmierci właściciela zwierzę przez ponad roku czekało na niego w tym samym miejscu. 

 "Nazwa jest oddaniem hołdu dla psa, który stał się symbolem wierności i miłości psa do człowieka. Dżok to pies, który czekał na swojego Opiekuna wracającego z pracy zawsze w tym samym miejscu, w pobliżu ronda Grunwaldzkiego. Niestety jego opiekun zmarł i już do niego nie wrócił. Dżok czekał na niego w tym miejscu ponad rok. Dzisiaj stoi tam pomnik na jego cześć" - wyjaśnili organizatorzy projektu. 

 

Udało się! Wystartował projekt Dżok do którego długo się przygotowywaliśmy. Projekt Dżok to inicjatywa, która łączy w...

Posted by FORUM Przestrzenie on Thursday, September 12, 2019

Źródło: noizz.pl

hinclude.html.twig