Aktualności :
Wamiz Logo

Reklama

Niezwykła akcja producenta napojów: na etykietach pojawiły się psy do adopcji

Niezwykła akcja producenta napojów: na etykietach pojawiły się psy do adopcji © @ForumPrzestrzenie

Coraz więcej firm podejmuje się prób pomocy bezdomniakom. Głośno było o akcji IKEI, która zaoferowała nocleg czworonogom w naprawdę zimne noce. W Turcji znajduje się kawiarnia, która znana jest z niezwykle empatycznego właściciela. Każdej nocy lokal zamienia się w miejsce noclegowe dla wielu zwierząt. Teraz czas na polską firmę i podobizny psów do adopcji na etykietach.

Przez Weronika Szaciłowska, 26 wrz 2019

Każdego roku po wakacjach schroniska są całkowicie przepełnione. Niestety mimo rozwoju nauki względem zwierząt wiele osób nadal nie rozumie, że zwierzaki domowe mają rozwinięte potrzeby emocjonalne na poziomie 2-3-letnich dzieci i porzucenie ich zostawia trwały ślad w psychice. Jedna z polskich marek we współpracy z krakowskim lokalem gastronomicznym chce odmienić los potrzebujących i bezdomnych zwierząt. Wymyślili niezwykle ciekawą akcję, na którą z wielkim entuzjazmem zareagowali internauci oraz media. 

Etykieta z psem do adopcji. Krakowska inicjatywa przeciw bezdomności

Krakowski lokal FORUM PRZESTRZENIE wraz z producentem Vigo Kombucha rozpoczęli projekt Dżok. Podopieczni KTOZ (Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami) trafili przed profesjonalny obiekty i stali się zawodowymi modelami, a ich zdjęcia trafiły na etykiety autorskich lemoniad. 

Oprócz fotografii na butelce umieszczono też imię czworonoga i numerem kontaktowy w sprawie adopcji. Część psów znalazła już swoje domu, ale wiele nadal czeka.

Dżok: krakowski psi bohater z własnym pomnikiem

Akcja zawdzięcza swoją nazwę miejscowemu psiemu bohaterowi Dżokiem. Został on upamiętniony pomnikiem za swoją niezwykłą wierność. Po niespodziewanej śmierci właściciela zwierzę przez ponad roku czekało na niego w tym samym miejscu. 

 "Nazwa jest oddaniem hołdu dla psa, który stał się symbolem wierności i miłości psa do człowieka. Dżok to pies, który czekał na swojego Opiekuna wracającego z pracy zawsze w tym samym miejscu, w pobliżu ronda Grunwaldzkiego. Niestety jego opiekun zmarł i już do niego nie wrócił. Dżok czekał na niego w tym miejscu ponad rok. Dzisiaj stoi tam pomnik na jego cześć" - wyjaśnili organizatorzy projektu. 

 

Udało się! Wystartował projekt Dżok do którego długo się przygotowywaliśmy. Projekt Dżok to inicjatywa, która łączy w...

Posted by FORUM Przestrzenie on Thursday, September 12, 2019

Źródło: noizz.pl