Reklama

Pracowniczy raj: 50 psów przychodzi do tego biura każdego dnia

biuro z psami dog-happy
© Facebook @NBBJ

Marzyłeś kiedyś o biurze pełnym psów? Firma Bark specjalizuje się w zabawkach dla czworonogów, nie zapomnieli o nich także podczas projektowania biura. Każdego dnia w to miejsce przychodzi ich kilkadziesiąt i na pewno nie są narażone na nudę. Zresztą sami zobaczcie.

Przez Weronika Szaciłowska

Opublikowano 30.09.2019, 09:08, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Architekci podczas projektowania biura firmy Bark pomyśleli także o komforcie czworonożnych przyjaciół pracowników. Stworzyli im miejsce idealne do spędzania całych dni.

Szefowie zachęcali do zabierania zwierząt do pracy

Pracownicy firmy od początku byli gorąco zachęcani do zabierania swoich pupili do biura, ale dopiero obecna siedziba stała się dla zwierzaków rajem. W biurze pełno jest zakamarków, miękkich legowisk i schowków. Na świeżym powietrzu został stworzony wybieg, a w budynku powstał plac zabaw z gumową podłogą. 

Do obicia mebli wykorzystane zostały tkaniny łatwe w czyszczeniu, a wykładziny położone w biurze są z wytrzymałego PCV. Psom została oddana także przestrzeń na dachu budynku. 

Bark stworzyło miejsce idealne dla swoich pracowników i ich podopiecznych. Zwierzęta mogą spędzać czas z innymi czworonogami lub zostać odseparowane od reszty w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. Każdego dnia do biura przychodzi ich blisko 50 i dla każdego znajduje się przestrzeń i miejsce. 

Z psem w biurze lepiej się pracuje: oficjalne badania

Biuro stworzone przez architektów z firmy NBBJ to nie jest wymysł. Wiele badań naukowych pokazuje, że przychodzenie z psem do pracy redukuje stres, polepsza koncentrację i zwiększa efektywność. 

Zresztą towarzystwo czworonogów jest wskazane nie tylko podczas pracy, mają one duży wpływ na ogólne samopoczucie, a wiele objawów stresowych może ustąpić dzięki ich obecności. Z tego też powodu wiele psów zostaje dogoterapeutami. Zresztą także koty mają takie zdolności oraz umiejętności i są wykorzystywane przy felinoterapii.

Czy inne firmy wezmą zatem przykład z amerykańskiego podejścia? Mamy nadzieję, że tak i że moda w końcu dotrze do naszego kraju, choć na szczęście wiele polskich firm już pozwala na przychodzenie  z psem do pracy. Jeśli chcecie to rozwiązanie wdrożyć również w Waszej firmie, dołączcie do akcji "Pets at work" i dowiedzcie się jak zacząć.

 

hinclude.html.twig