Reklama

Zachodzi w głowę, dlaczego jej pupil nie szczeka? Kiedy odkrywa prawdę, jest w szoku!

Pies okazał się lisem dog-wow
© NΞXTA - Youtube

Blisko rok temu pani Wang kupiła szczenię w sklepie zoologicznym. Pies rasy szpic japoński kosztował 190 dolarów. Zadowolona ze swojego zakupu, pani Wang wróciła z czworonogiem do domu, nie spodziewając się tego, co ją czeka! 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 27.09.2019, 20:06, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Pies inne niż wszystkie 

Kiedy szczenię skończyło trzy miesiące, pani Wang zaczęła mieć pewne wątpliwości. Sierść psa rosła w bardzo szybkim tempie, a ogon stał się wyjątkowo długi. Pies nie chciał też jeść karmy dla psów. Na tym jednak nie koniec, czworonóg w ogóle nie szczekał i bał się innych psów.

Zaniepokojona pani Wang postanowiła skonsultować się ze specjalistą ds. zwierząt w zoo w Taiyuan w środkowych Chinach. Okazało się, że jej ukochany szczeniak wcale nie jest psem. Tak naprawdę to mały biały lis!

Trudna decyzja

Całkowicie zdezorientowana pani Wang, nie mogła uwierzyć, że została tak oszukana, jednak musiała podjąć trudną decyzję i zostawić lisa pod profesjonalną opieką pracowników zoo. 

Zwierzę zostało poddane miesięcznej kwarantannie. Pracownicy zapewnili panią Wang, że może odwiedzać lisa, kiedy tylko zechce.

To nie pierwszy raz 

Wbrew pozorom, przypadek pani Wang nie jest odosobniony. Chiny mają przed sobą długą drogę do przebycia w kwestii praw zwierząt. Niestety, często zdarza się, że pozbawieni skrupułów sprzedawcy wykorzystują luki prawne, aby szybko zarobić pieniądze na handlu zwierzętami. 

W Chinach kwitnie również czarny rynek dzikich zwierząt. W 2016 r. sprzedawcy zostali przyłapani na handlu lisami saharyjskimi za ponad 2000 euro za sztukę

 

hinclude.html.twig