Reklama

Norbert pies terapeutyczny
© Instagram - Norbert The Dog

Norbert, najsłodszy na świecie psi terapeuta, który potrafi przybijać piątki!

Przez Marcelina Smugowska Redaktor

Opublikowano aktualizacja dnia

Norbert jest malutkim puszystym pieskiem, za to o wielkim sercu. Wraz ze swoją opiekunką Julie Steine, 10-letni czworonóg niesie radość dzieciom w Children's Hospital w Los Angeles. Na tym jednak jego działalność się nie kończy!

Do rany przyłóż

Wystający z kącika ust język i niewielkie rozmiary, sprawiają, że Norbert już na pierwszy rzut oka łapie za serce. 

Julie podkreśla, że jej pupil od zawsze charakteryzował się bardzo spokojnym usposobieniem. “Nigdy tak naprawdę nie podskakiwał ani nie szczekał. Pierwszy raz zaczął szczekać, kiedy miał dwa lata” - opowiada kobieta. 

“Kilka lat temu, kiedy byłam z Norbertem w sklepie, pewna kobieta spojrzała na niego i stwierdziła, że byłby świetnym psem terapeutą. Miał wtedy zaledwie sześć miesięcy” - wspomina Julie. 

Tak Norbert trafił do szpitala dziecięcego, gdzie “niektóre dzieci nie mogą uwierzyć, że piesek jest prawdziwy” - śmieje się kobieta.

Mały wielki bohater

Norbert jest też bohaterem książek dla dzieci. Pierwsza książka o nim została opublikowana w 2014 roku przez Polly Parker Pressand i nosiła tytuł: „Norbert: What Can Litlle Me Do?”. Zdobyła wiele nagród, w tym Next Generation Indie Book Awards, Nautilus Book Awards, Mom's Choice Awards czy Ben Franklin Award. Później powstały jeszcze dwie książki o jego przygodach: „Norbert: What Can Little YOU Do?” i „Norbert and Lil BUB: What Can Little We Do?”.

Co więcej, wszystkie pieniądze ze sprzedaży publikacji są przekazywane na cele charytatywne

Zapisz się na nasz cotygodniowy newsletter!
Zapisz się na nasz newsletter

Sztuczki

Na tym jednak nie koniec, Norbert jest prawdziwą gwiazdą Instagrama. Tam śledzi go już ponad 800 tysięcy osób.  

Piesek jest też znany ze swoich licznych sztuczek, a ta najpopularniejsza to przybijanie piątki. Norbert pojawił się też w kalendarzu, a nawet można kupić zabawkę, która wygląda jak czworonóg.

Jakiś czas temu został też ogłoszony gwiazdą w serwisie YouTube po tym, jak viralem stało się nagranie, na którym je ser.

Zresztą sami zobaczcie!

 

Więcej wiadomości o...

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?