Reklama

Wyszli z domu i nie wrócili. Gdyby nie te dzielne psy, 82-latek i 41-latek mogliby nie przeżyć

Policja_tropienie_zaginionego_psy_tropiące dog-happy
© KWP w Gdańsku

Sezon na grzyby w pełni i grzybiarzy w lasach nie brakuje. Trzeba jednak uważać, by nie stracić z oczu drogi i nie zgubić się w lesie. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 28.09.2019, 18:20, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

To właśnie przydarzyło się 41-latkowi, który 23 września zagubił się w okolicach Brodnicy, wracając na skróty przez las. Mężczyzna najprawdopodobniej pomylił drogę i nie dotarł do domu. Zanim wyładował mu się telefon, zdążył powiadomić swoją partnerkę o tym, że nie wie, gdzie jest i jak ma wrócić do domu. 

Zaniepokojona kobieta powiadomiła policję i natychmiast wysłano na poszukiwania patrol, wraz z psem tropiącym. Iskra, czworonożny funkcjonariusz bydgoskiej policji zabrała się za poszukiwania. Ostatecznie w środku nocy (około 02:30 nad ranem) udało się odnaleźć mężczyznę w lesie. Był wychłodzony, ale poza tym nic mu się na szczęście nie stało. 

Na szczęście nos Iskry nie zawiódł i mężczyzna mógł wrócić do domu! 

Zakończone sukcesem poszukiwania 82-latka z Gdyni 

Z kolei w środę, 25 września, zgłoszono na policę zaginięcie 82-letniego mieszkańca Gdyni. Wyszedł rano z domu i słuch o nim zaginął. W toku poszukiwań policjantom udało się ustalić, że mężczyzna może znajdować się w lesie, nieopodal miejsca zamieszkania. 

Do poszukiwania zaangażowano psy tropiące (zdjęcie tytułowe), które natychmiast podjęły się realizacji zadania. Dość szybko psu udało się podjąć trop i po przejściu około kilometra, odnaleziono w lesie mężczyznę. Na szczęście nic mu się nie stało i policjanci mogli odprowadzić go do domu. Gdyby nie udział czworonożnych funkcjonariuszy, cała akcja mogłaby nie zakończyć się jednak tak szybko. 

Aby nie zgubić się w lesie

Policja przypomina, by idąc na spacer do lasu lub na grzyby zawsze zadbać o własne bezpieczeństwo – powiadomić bliskich o przybliżonym miejscu przebywania, wziąć ze sobą latarki i elementy odblaskowe oraz mieć pewność, że bateria w telefonie jest w pełni naładowana.