Reklama

Pitbull i dzieci same w ogrodzie: kilka minut później wybucha panika

Chory szczeniak pitbulla. dog-sad © Facebook @fox29philadelphia

Ta smutna historia jest kolejnym dowodem na to, jak wiernymi przyjaciółmi są czworonogi.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Dzieci  Państwa Richardsonów spędzały czas w ogrodzie w hrabstwie Sumter na Florydzie, nie zdając sobie sprawy z grożącego im niebezpieczeństwa.
 
Ich dwóch synów spędzało czas w ogrodzie i akurat czyściło miseczkę z wodą swojego psa Zeusa, kiedy zbliżył się do nich jadowity wąż koralowy!

Zanim dzieci się zorientowały, że grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo, 8-miesięczny pitbull natychmiast zaatakował węża. Niestety, nim odgryzł mu głowę, ten zdążył ukąsić psa kilka razy.

Ojciec chłopców, Gary Richardson, natychmiast zabrał psa do najbliższej kliniki weterynaryjnej. Początkowo wszyscy byli pewni, że udało się uratować pieska, bo poczuł się lepiej. Niestety następnego dnia zmarł.

Najlepszy przyjaciel

"Jeśli uważasz, że pitbulle są agresywne, to najprawdopodobniej wynika to z tego, że nie były odpowiednio traktowane. Jeśli traktujesz je właściwie, oddałyby za ciebie nawet życie. Ja jestem mu winien życie".

- powiedziała Gina Richardson dla "Fox35”.

Richardsonowie zawdzięczają Zeusowi życie swoich dzieci. Piesek był z nimi od małego.

Jeżeli ta tragedia czegoś nas nauczyła, to przypomniała, że pitbulle nie są z natury agresywne. Wychowanie i duża dawka miłości potrafi sprawić, że staną się waszymi najlepszymi przyjaciółmi, gotowymi do dużych poświęceń.

 

'TRAUMATIC': Zeus was bitten four times while protecting children that were outside the family's home. " I owe my son’s life to him," Gary Richardson said while mourning the eight-month-old pit bull.

Posted by FOX 29 on Thursday, September 26, 2019
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz