Reklama

To, co zrobił ten pitbull, aby uratować życie dwóch chłopców, jest niesłychane!

Chory szczeniak pitbulla. dog-sad
© Facebook @fox29philadelphia

Biblioteki pełne są opowieści o psich bohaterach, a kinomaniacy z niecierpliwością czekają na kolejne produkcje z psami w roli głównej. Nikt jednak nie pisze takich historii jak życie. 

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 03.10.2020, 08:22, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:16

Ta historia miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Dzieci Richardsonów spędzały czas w ogrodzie w hrabstwie Sumter na Florydzie, nie zdając sobie sprawy z grożącego im niebezpieczeństwa. Kiedy dwóch chłopców czyściło miseczkę z wodą swojego szczeniaka Zeusa, zbliżył się do nich jadowity wąż koralowy.

Zanim dzieci się zorientowały, że grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo, 8-miesięczny pitbull natychmiast zaatakował węża. Niestety, nim odgryzł mu głowę, ten zdążył ukąsić psa kilka razy.

Ojciec chłopców, Gary Richardson, natychmiast zabrał psa do najbliższej kliniki weterynaryjnej. Początkowo wszyscy byli pewni, że udało się uratować pieska, bo poczuł się lepiej. Niestety następnego dnia zmarł.

Najlepszy przyjaciel

"Jeśli uważasz, że pitbulle są agresywne, to najprawdopodobniej wynika to z tego, że nie były odpowiednio traktowane. Jeśli traktujesz je właściwie, oddałyby za ciebie nawet życie. Ja jestem mu winien życie".

- powiedziała Gina Richardson dla "Fox35”.

Richardsonowie zawdzięczają Zeusowi życie swoich dzieci. Piesek był z nimi od małego.

Jeżeli ta tragedia czegoś nas nauczyła, to przypomniała, że pitbulle nie są z natury agresywne. Wychowanie i duża dawka miłości potrafi sprawić, że staną się waszymi najlepszymi przyjaciółmi, gotowymi do dużych poświęceń.

 

'TRAUMATIC': Zeus was bitten four times while protecting children that were outside the family's home. " I owe my son’s life to him," Gary Richardson said while mourning the eight-month-old pit bull.

Posted by FOX 29 on Thursday, September 26, 2019