Reklama

Kot atakuje przestępcę i pomaga go zidentyfikować dzięki próbkom DNA z krwi

kot atakuje cat-wow © Shutterstock / zdjęcie ilustracyjne

Co jakiś czas słyszymy o psach, które udaremniły włamanie bądź pomogły odszukać przestępcę. Okazuje się jednak, że i koty mają swoje sukcesy w kryminologii! Pewien mruczek z brytyjskiego Lancashire nie tylko zaatakował złodzieja, ale także pomógł w jego schwytaniu.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano 01.10.2019, 20:29, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:44

Kot obronny

Connor Gorton, 18-letni włamywacz mający na swoim koncie m.in. kradzieże samochodów, postanowił tym razem okraść czyjąś posiadłość. Namierzył dom Beth Carr i jej partnera i zakradł się do środka, gdy obojga nie było w domu. Okazało się jednak, że ktoś czuwał na posterunku…

Toothless, kot Beth Carr, usłyszał niepokojące dźwięki. Włamywaczowi udało się co prawda wynieść dobra o wartości 1200 funtów, a nawet bezczelnie zadzwonić do Beth ze skradzionego telefonu komórkowego jej partnera… ale dalszej grabieży przeszkodził Toothless, który wyskoczył na Gortona i podrapał mu twarz. Włamywacz zbiegł. Na szczęście nie zniknął bez śladu.

Kot dostarcza kluczowych dowodów!

Gdy Beth Carr wróciła zdenerwowana do domu, zauważyła, że jej kot utyka na przednią łapkę. Toothless miał faktycznie ranną nóżkę – ale nie tylko on wyszedł z tej sytuacji pokiereszowany. Na ścianie również znajdowała się krew – jak ustalono, należała ona właśnie do sprawcy. Kot bronił się zaciekle! I właśnie próbka DNA z krwi na ścianie pozwoliła bezbłędnie zidentyfikować sprawcę.

Gdy policja znalazła Gortona, miał na twarzy ślady pazurów. Nastoletni włamywacz został zatrzymany w związku z tą oraz innymi kradzieżami, w tym samochodu BMW, którym… chwalił się w mediach społecznościowych. Gorton wyrokiem sądu spędzi 3 lata w placówce karnej dla młodocianych przestępców.

 

Cat catches burglar after scratching him and collecting DNA evidence from blood

Posted by UK Breaking News on Friday, September 20, 2019

Źródło: mirror.co.uk
 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz