Reklama

Zmarł Karel Gott. Na ostatnim zdjęciu towarzyszy mu jego ukochany golden retriever

Karel Gott I jego pies dog-sad
© Facebook

Karel Gott, artysta czeskiej (wcześniej czechosłowackiej) sceny muzycznej zmarł w wieku 80 lat. 3 tygodnie temu zwrócił się do swoich fanów z emocjonalnym przesłaniem. 
 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 02.10.2019, 13:35, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Karel Gott znany jest przede wszystkim nieco starszej publiczności. Był jednym z największych artystów Czechosłowacji, popularnym również w Polsce. To on śpiewał niemiecką i czeską wersję piosenki do kreskówki Pszczółka Maja. Sprzedał ponad 15 mln płyt. 

Ostatnie zdjęcie ze swoim ukochanym psem 

Na ostatnim zdjęciu, jakie zrobiono Gottowi, Karel siedzi na ławce pod drzewem, a obok leży jego pies, golden retriever. Zdjęcie zrobiono 12 września – zaledwie na trzy tygodnie przed śmiercią artysty. Artysta pod zdjęciem umieścił komentarz na temat stanu swojego zdrowia, po czym dodał:  

Nie chcę nikogo obarczać swoimi problemami

Gott cierpiał na białaczkę i jego ostatnia wiadomość do fanów była również prośbą o to, by media nie ingerowały już w jego życie i pozwoliły mu odejść w spokoju. 

 

Vážení příznivci, deník Blesk mi položil konkrétní dotaz, který se týká mého zdravotního stavu. Ptali se na to, jestli...

Posted by Karel Gott on Wednesday, September 11, 2019

Gott – wielki miłośnik zwierząt

Karel Gott bardzo kochał zwierzęta. W marcu 2019 roku wziął udział w kampanii fotograficznej dla czeskiej organizacji psów pomocników Helppes. Jego partnerką była suczka Miss Stella, która przybyła do Czech z Rumunii i jest aktualnie szkolona. Gott każdego roku uczestniczył w ceremonii psiej „matury”, czyli imprezie organizowanej po zakończeniu treningu. W tym roku zabraknie wśród gości 41-krotnego laureata nagrody Złotego i Czeskiego Słowika.

 

http://www.aplausin.cz/karel-gott-bude-letos-na-psim-super-dni-chybet-co-rikate-na-fotografii-zlateho-slavika-v-novem-kalendari-helppes-psich-maturantu/

Posted by Karel Gott on Saturday, September 21, 2019


Karel Gott zmarł po długiej chorobie nowotworowej. Odszedł we własnym domu.