Reklama

Radiowóz śmiertelnie potrącił psa. Kierowca nawet się nie zatrzymał

Potrącony pies dog-angry
© Shutterstock

We wtorek w Łodzi radiowóz potrącił przebiegającego przez jezdnię psa. Według świadków kierowca nawet się nie zatrzymał. Zwierzę nie przeżyło.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 02.10.2019, 16:32, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Do zdarzenia doszło wczoraj rano. Około godziny 10 przez ulicę Rzgowską świadkowie zobaczyli pędzący z dużą prędkością radiowóz, który w pewnym momencie potrącił przebiegającego przez jezdnię psa. Zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem.

- Byłem świadkiem. To policja przejechała psa. Było słychać skowyt psinki i dźwięk blachy. Oczywiście się nie zatrzymali, tylko pognali dalej przez skrzyżowanie Rzgowska - Dąbrowskiego, które jest wyłączone z ruchu – powiedział pan Adam w rozmowie z " Gazetą Wyborczą".

W wyniku uderzenia pies został odrzucony kilka metrów dalej na trawnik. Odpadła również tablica rejestracyjna pojazdu. Świadkowie podkreślają, że radiowóz nie jechał na sygnale. Zadzwoniono po Animal Patrol i policję.

Radiowozu nie prowadził policjant?

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, kom. Marcin Fiedukowicz, twierdzi, że radiowozu nie prowadził mundurowy, a pracownik cywilny, który przeprowadzał „przejazd techniczny”.

Wszczęto już czynności wyjaśniające w sprawie. Policja spróbuje ustalić, czy istnieje możliwość, że kierujący radiowozem nie widział czworonoga. Rzecznik prasowy policji uważa, że za wcześnie jeszcze, aby wyrokować o winie kierowcy.

- Bardzo nam zależy na szczegółowym wyjaśnieniu okoliczności. Zależy nam, żeby policja wyznaczała najwyższe standardy życia w społeczeństwie. Nie ma u nas miejsca na zachowania, które mogłyby być odbierane inaczej – mówi rzecznik.

 
Radiowóz śmiertelnie potrącił psa

Komendant Miejski Policji w Łodzi wszczął postępowanie przeciwko swojemu pracownikowi. Mężczyzna potrącił przed południem psa na ul. Rzgowskiej. Z relacji świadków wynika, że kierujący radiowozem oddalił się z miejsca zdarzenia Więcej o tym przeczytasz na http://lodz.tvp.pl/44635675/radiowoz-smiertelnie-potracil-psa-kierowca-odjechal-z-miejsca-zdarzenia #łódzkiewcentrum #Łódź #ŁWD

Posted by Łódzkie Wiadomości Dnia - serwis informacyjny TVP3 Łódź on Tuesday, October 1, 2019

Źródło: lodz.wyborcza.pl, TVP3 Łódź