Reklama

Rodzinny obiad na tarasie: gdy pojawił się kot, wszyscy wydali okrzyk przerażenia!

kot cat-sad © Shutterstock

Na początku września w Orly-sur-Morin we Francji, Gaël z rodziną jedli kolację, gdy nagle na tarsie pojawił się ich kot o imieniu Tenshi. Gdy zobaczyli, jak wygląda, wszyscy zamarli z przerażenia.

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano 06.10.2019, 13:26, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:44

Kot trafiony przypadkiem

Zwierzak miał w ciele ogromną strzałę,  o długości około 80 cm. Poważnie zraniony kot był w kiepskim stanie. Gaël zadzwonił do wszystkich lekarzy weterynarii w okolicy i w końcu udało mu się umówić na wizytę, choć gabinety były już zamknięte. Podwiózł go sąsiad, podczas gdy on sam ostrożnie trzymał kota w ramionach, obawiając się, że zwierzę nie przeżyje podróży. 

Weterynarz natychmiast zdecydowała o podaniu zwierzakowi środka uspokajającego, by zrobić mu prześwietlenie i określić zakres obrażeń. Badania nie pozostawiały wątpliwości – strzała przebiła płuco, wątrobę i jelito. Kot był za słaby na znieczulenie i trzeba było go uśpić. 

Gaël postanowił wnieść skargę na sąsiada, który wystrzelił strzałę. 

W obliczu sprawiedliwości

Przesłuchany przez policję sąsiad potwierdził zdarzenie, ale zapewnił, że nie zamierzał skrzywdzić kota. Chciał go tylko przestraszyć, nie wyobrażał sobie nawet, że go trafi. Według niego był to tylko okropny wypadek. 

Ostatecznie mężczyznę zwolniono, a postępowanie ugodowe wyznaczono na październik. Oznacza to, że prokurator zaproponuje karę bez obecności osób poszkodowanych i sędziego. Decyzja ta oburzyła Isabelle Gharbi-Terrin, adwokat poszkodowanych, która zamierza wnieść sprawę do sądu. 

Co do Gaëla, jest on głęboko przekonany, że sąsiad wystrzelił strzałę umyślnie, ponieważ rzekomo kilkakrotnie znalazł kocie odchody w swoim ogrodzie.

Wiele osób i organizacji w mediach społecznosciowych wspiera Gëela i żąda surowego wyroku dla sprawcy. 

 

? ORLY-SUR-MORIN 77 : JUSTICE POUR TENSHI 6 ANS ! VICTIME DE LA CRUAUTÉ D'UN VOISIN! ▪"Le pronostic est sans appel: la...

Posted by Khalee Protection Animale on Wednesday, September 25, 2019

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz