Reklama

Bielsko-Biała: dwaj mężczyźni spowodowali poważny wypadek, porzucili auto i uciekli. Wytropił ich policyjny owczarek

Meryt_policyjny_owczarek_niemiecki_pies_tropiacy dog-serious
© Facebook / KMP Bielsko - Biała

Meryt – pies tropiący pracujący w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku wykazał się ogromną czujnością i sprawnością szybko znajdując sprawców poważnego wypadku.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 03.10.2019, 19:29, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Przejechali ulicę na czerwonym świetle 

Późnym wieczorem przez skrzyżowanie ulic Andersa i Michałowicza w Bielsku przejechało audi, które zignorowało czerwone światło. W efekcie pojazd zderzył się z przejeżdżającym samochodem marki renault. Uderzenie było na tyle silne, że audi dachowało i staranowało dwie latarnie oraz trzy znaki drogowe. Mimo tak poważnych uszkodzeń auta dwóm osobom, które nim jechały, udało się zbiec z miejsca wypadku. 

Do akcji wkracza Meryt – owczarek tropiący 

Oficer dyżurny z komendy, po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu, natychmiast wysłał na miejsce wypadku policyjne patrole oraz psa policyjnego wraz z przewodnikiem. Meryt natychmiast podjął trop i w krótkim czasie doprowadził policjantów do sprawców całego zajścia, którzy ukryli się w pobliskich krzakach, zaledwie 200 metrów od rozbitego audi. 

Sprawcy wypadku pochwyceni

Kierowcą okazał się 38-letni mężczyzna, który zaczął zachowywać się agresywnie. Przewodnik psa musiał go obezwładnić. Nie wiadomo, czy mężczyzna był trzeźwy, bo nie udało się wykonać badania alkomatem. Pobrano mu zatem krew do dalszych badań. Mimo dachowania mężczyzna nie miał poważnych obrażeń (ale i tak został odwieziony do szpitala celem dalszych badań). Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia. 

W samochodzie podczas wypadku znajdował się również 33-letni kolega kierowcy, który po wypadku był w stanie zagrażającym jego życiu. Dzięki temu, że Meryt szybko go odnalazł, mężczyznę odwieziono do szpitala, zanim cała historia zakończyła się tragicznie. 

 

Poważny wypadek na Andersa. Policyjny pies wytropił uciekinierów - foto Audi, którym podróżowało dwóch bielszczan...

Posted by Bielsko-Biała - miasto tworzą ludzie on Wednesday, October 2, 2019