Reklama

Światowy Dzień Zwierząt 2020 – w niedzielę 4 października obchodzimy święto wszystkich zwierząt!

pies i kot dog-cat-serious © Shutterstock

W niedzielę 4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt. To okazja, by pomyśleć o naszych małych towarzyszach codziennego życia, a także o wszystkich innych zwierzętach.

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano , aktualizacja dnia

4 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt (World Animal Day). Święto zainicjowano w 1929 roku podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Zwierząt w Wiedniu. Oficjalnie wprowadzono je jednak dopiero 2 lata później, w 1931 roku.

Dzień obrony praw zwierząt

Data 4 października nie została wybrana przypadkiem. Jest to dzień św. Franciszka z Asyżu. Ten włoski zakonnik katolicki, założyciel zakonu franciszkanów i patron zwierząt, spędził życie, wielbiąc każde stworzenie bez wyjątku. Jako stworzone przez Boga, zwierzęta powinny według niego być podniesione do rango braci człowieka.

Dla wszystkich miłośników i obrońców zwierząt dzień ten jest okazją do obrony praw zwierząt, do uświadamiania społeczeństwa oraz do walki z niesprawiedliwością, której są one ofiarami.

Nie zapominajmy o zagrożonych zwierzętach

Celem Światowego Dnia Zwierząt jest oddanie hołdu naszym towarzyszom. To okazja, by nieco bardziej niż na co dzień porozpieszczać nasze domowe zwierzaki.  4 października to również okazja, by przypomnieć, że wiele gatunków zwierząt jest zagrożonych z powodu działalności człowieka i jej wpływu na ich naturalne środowisko. Panda, niedźwiedź brunatny, słoń, nosorożec, delfin, orangutan, tygrys... Nie zapominajmy o tych wszystkich zagrożonych zwierzętach i nie czekajmy, aż będzie za późno.

Gorąco zachęcamy, aby odwiedzić portal fundacji WWF Polska i wspomóc zagrożone zwierzęta, przekazując jednorazową darowiznę lub adoptując jedno z zagrożonych gatunków zwierząt: https://pomagam.wwf.pl/

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz