Reklama

Zaklejony taśmą karton porzucony przy drodze. W środku rozgrywa się dramat

Kot w worku. cat-sad © Facebook @przytuliskoglowno

Przy leśnej drodze w okolicach Głowna w województwie łódzkim leżał duży karton owinięty taśmami. Wyglądał jakby wypadł kurierowi z samochodu. Zawartość „przesyłki” przeraziła wolontariuszy, którzy ją znaleźli.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 04.10.2019, 18:27, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:44

"Paczka" w lesie

Karton zauważył pracownik Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie. Pod czarną folią, w którą owinięta była „paczka”, znajdował się plastikowy kosz, a w nim parę kilkudniowych kociaków. Maluszki były przerażone i głodne. Mężczyzna od razu zabrał je do schroniska.

 

Kochani, Postanowiliśmy usunąć wczorajszy post odnośnie kociąt porzuconych nieopodal schroniska w pudełku oklejonym taśmą. Taśma posiadała logo firmy Raben. Nie sądziliśmy, że taśma z logo Firmy wzbudzi aż tyle emocji, a istota problemu zostanie zrzucona na drugi plan. Naszym zamiarem nie było naruszenie dobrego imienia firmy, która od lat wspiera nasze schronisko. Dodaliśmy post po to, aby pokazać skalę problemu. Ilość porzucanych kotów wciąż rośnie, ludzie nie chcą sterylizować, i TO JEST PROBLEM! Mimo masowych akcji sterylizacji przeprowadzanych w miastach, problem nadal istnieje. Schroniska i fundacje pękają w szwach, a kotów ciągle przybywa. Przecież wystarczy zgłosić się do najbliższej fundacji lub gminy z prośbą o pomoc.

Posted by Przytulisko Głowno on Monday, September 30, 2019

Gdyby zwierzaki nie zostały znalezione w porę, umarłyby w męczarniach, walcząc między sobą o miejsce. Porzucenie kotów przy drodze, w zamkniętym pojemniku, bez powietrza i jedzenia, to nic innego jak znęcanie się nad zwierzętami. Prezes „Arkadii” Agnieszka Kacperska zapowiada, że złoży na policji zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i dodaje:

– Pracownik przytuliska zainteresował się paczką dlatego, że my takie porzucone pakunki, kartony, wiaderka znajdujemy co chwilę. To jest zjawisko masowe. Miesiąc temu też w lesie znaleźliśmy kartonowe pudło z kotami w środku, wcześniej podobny pakunek na terenie cmentarza.

Ilość porzucanych kotów rośnie

Według Kacperskiej ludzie uciekają się do tak drastycznych powodów między innymi z powodu przepełnionych schronisk. W „Arkadii” znajduje się obecnie ponad 40 kotów. Nie można wkładać zbyt dużo zwierząt do jednej klatki, gdyż walczą ze sobą i tworzą potencjalne siedliska chorób.

Jednym ze sposobów poradzenia sobie z rosnącą populacją porzucanych kotów jest sterylizacja zwierząt. Jednak w Polsce wciąż ludzie niechętnie to robią.

– To, że kotów jest tak dużo, wynika z braku świadomości ludzi na temat możliwości sterylizacji. Dziś wiele miast ma programy bezpłatnej sterylizacji, a gminy mają zabezpieczone w budżecie pieniądze na zapobieganie bezdomności zwierząt, więc zgadzają się finansować sterylizację – mówi Kacperska.

Uczulamy, by sterylizować nie tylko te koty, które mieszkają z nami. Dokarmiane przez nas zwierzęta, „działkowicze” czy inne koty wolnożyjące również możemy sterylizować bezpłatnie. Wystarczy zwrócić się o pomoc do gminy lub najbliższego schroniska. W ten sposób możemy zapobiec sytuacjom takim, jaka miała ostatnio miejsce w Głownie.

Kociaki Irga, Irys, Igor i Irek obecnie szukają domu. Kontakt w sprawie adopcji: Martyna 882 470 992, Ola 697 060 703, Oliwia 509 413 731, Iza 509 105 071.

 

Irga, Irys, Igor, Irek to nasze najnowsze maluszki, podrzucone w zafoliowanej skrzynce nieopodal schroniska....Zasikane,...

Posted by Przytulisko Głowno on Tuesday, October 1, 2019
 

Irek Irga, Irys, Igor, Irek to nasze najnowsze maluszki, podrzucone w zafoliowanej skrzynce nieopodal...

Posted by Przytulisko Głowno on Tuesday, October 1, 2019
 

Irga Irga, Irys, Igor, Irek to nasze najnowsze maluszki, podrzucone w zafoliowanej skrzynce nieopodal...

Posted by Przytulisko Głowno on Tuesday, October 1, 2019
 

Igor Irga, Irys, Igor, Irek to nasze najnowsze maluszki, podrzucone w zafoliowanej skrzynce nieopodal...

Posted by Przytulisko Głowno on Tuesday, October 1, 2019

Źródło: Wyborcza

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz