Aktualności :

Reklama

Gdy policjant zauważa, co sie dzieje w jadącym autostradą samochodzie, natychmiast wkracza do akcji!

Samochód na stacji benzynowej. dog-angry
© Facebook @QueenslandPolice

Podczas rutynowego patrolu policjant z Queensland przeżywa istny szok. Gdy od niechcenia spogląda na przejeżdżający obok niego samochód, nie wierzy własnym oczom. Za kierownicą siedzi… pies!

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 06.10.2019, 08:13, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Czworonóg za kierownicą

Podczas podróży samochodem trzeba zachować szczególną ostrożność i zadbać o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów, także tych czworonożnych. To, co zobaczył na autostradzie pewien australijski policjant, jest rażącym przykładem, jak postępować absolutnie nie wolno.

35-letnia Mudgeeraba została oskarżona po tym, jak policjant z drogówki w Queensland w Australii zauważył, jak jedzie autostradą z dwoma psami na kolanach. Jeden z czworonogów wyraźnie zwisał przez okno, siedząc na kolanach kierującej kobiety. Drugi piesek chodził swobodnie po samochodzie, nic sobie nie robiąc z dużej prędkości, z jaką poruszał się pojazd.

 
Car no place for lap dogs

This driver has learnt that the car is no place for lap dogs. Police would like to remind all motorists that driving with unrestrained people and animals can result in a fine. Keep you and your pets safe. More information here: https://mypolice.page.link/SQRd

Posted by Queensland Police Service on Sunday, September 22, 2019

Co za nieodpowiedzialność!

Policjant zatrzymał kobietę na najbliższej stacji benzynowej i poinformował ją o wykroczeniu drogowym za prowadzenie samochodu ze zwierzęciem na kolanach. Mudgeeraba dostała mandat w wysokości 311 dolarów australijskich. Gdyby kobieta doprowadziła do wypadku, groziłaby jej grzywna kilkanaście razy wyższa oraz kara pozbawienia wolności do sześciu miesięcy.

Pamiętajcie, by stawiać bezpieczeństwo wszystkich pasażerów i uczestników ruchu na pierwszym miejscu. Odpowiednie zabezpieczenie zwierzaka w samochodzie może Was uratować przed nieprzewidywalnymi konsekwencjami swobodnego poruszania się czworonoga podczas jazdy.