Reklama

Trzy tygodnie po huraganie Dorian: ratownicy słyszą odgłosy pod gruzowiskami i zdarza się mały cud!

Pies_yratowany_huragan_Dorian dog-happy
© Shutterstock

W mieście Marsh Harbour na Bahamach huragan Dorian zniszczył aż 90% domów.  Ratownicy wciąż szukają zakopanych ofiar wśród gruzów, używając do poszukiwań również dronów. Niedawno, dzięki technologii nastąpił mały cud!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 11.10.2019, 14:24, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Ratownicy z Big Dog Ranch Rescue, którzy jeszcze do tej pory przeszukują gruzowisko po przejściu huraganu, coraz mniej wierzą w szansę odnalezienia kolejnych żywych stworzeń. Czasem jednak zdarza się cud. 

Pies przeżył ponad 3 tygodnie o deszczowej wodzie

Mała brązowa suczka została namierzona przy użyciu dronu. Przygnieciona klimatyzatorem, materiałami budowlanymi i szkłem, nie mogła się ruszyć. Zawalony budynek niemalże ją zmiażdżył.  

Przez prawie miesiąc pies był pozbawiony jedzenia. Udało mu się przeżyć jedynie dzięki wodzie deszczowej. Straszliwie wychudł, nie może na razie poruszać łapkami, ale swoich ratowników przywitał machając ogonem. 

To prawdziwy cud!

Właścicieli psa na razie nie odnaleziono, dlatego sunia dostała nowe imię. Miracle, czyli Cud. To zdecydowanie odpowiednie imię dla tej małej szczęściary. Obecnie przechodzi leczenie i rehabilitację. Ma robaczycę serca i będzie wymagać pracy rehabilitanta, by móc znów stanąć na własnych łapkach, ale żyje i jest szczęśliwa. Jak tylko jej stan się poprawi, będzie gotowa do adopcji. Organizacja stara się też odszukać jej poprzednich właścicieli, aby powiadomić ich o cudem odnalezionym psie. 

 

?❤️A Tail of Survival, A True MIRACLE❤️? We are taking care of our Miracle baby at Big Dog Ranch Rescue. He has a long...

Posted by Big Dog Ranch Rescue on Monday, October 7, 2019

 

Organizacji Big Dog Ranch Rescue udało się jak dotąd uratować 139 psów, które po przejściu huraganu straciły swoje domy bądź zostały uwięzione w ich ruinach.