Reklama

Bydgoszcz: tego kota chciano uśpić. Wtedy jego życie zmieniło się o 180 stopni

Kot_Rademenes_opiekuje_sie_zwierzakami cat-wow © Facebook / @Rademenes.CatNurse

Życie Rademenesa miało zostać skrócone, ale kot się nie poddał. Nie tylko przeżył, ale nawet znalazł "pracę" na pełny etat.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 15.10.2019, 08:20, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:44

Kot z poważnymi problemami

Kiedy mały kot pojawił się w klinice przy Schronisku dla Zwierząt w Bydgoszczy, nie mógł oddychać. Początkowo uważano, że najlepszym rozwiązaniem będzie uśpienie zwierzaka, by się nie męczył. Zabiegu nie wykonano jednak od razu i po kilku dniach opieki okazało się, że kociak radzi sobie coraz lepiej. Każdego dnia był zdrowszy, aż w końcu zupełnie odzyskał formę. Klinika uznała, że kot zostaje z nimi. 

Kot – pielęgniarz 

Rademenes znalazł sobie zajęcie. Zaczął opiekować się innymi zwierzętami w klinice. Zwłaszcza tymi, które przeszły skomplikowane zabiegi i operacje. Zaczął pracować jako pielęgniarz! 

Lekarze zauważyli, że sama jego obecność pomaga zwierzętom w dochodzeniu do zdrowia. Rademenes najczęściej po prostu kładzie się obok chorego i ogrzewając go i przytulając, udziela potrzebnego wsparcia i dzieli się pozytywną energią. Zobaczcie, jak bada małe kociaki: 

Weterynarze z kliniki uważają, że Rademenes jest tak dobry w swojej pracy, bo sam wie, jak to jest powrócić do formy po poważnej chorobie. 

Międzynarodowa kariera kota - pielęgniarza

Pielęgniarska kariera Rademenesa zaczęła się 4 lata temu. Kot stał się tak sławny, że filmy o nim pokazywano w Hiszpani, we Włoszech, a nawet w Ameryce Południowej! Jego historią podzielił się z fanami nawet sam Ian Somerhalder, aktora znanego z serialu Pamiętniki Wampirów, który jest ogromnym miłośnikiem kotów. 

 

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz