Reklama

Boczek: owczarek niemiecki, który "rozwala system"

Boczek dog-serious
© Facebook - Edek szuka domów

Dwuletni Boczek, który przeszedł bardzo wiele, czeka na nowy dom.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 14.10.2019, 12:30, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Pies po przejściach

Kiedy owczarek niemiecki przyjechał do schroniska tak bardzo bał się ludzi, że ze strachu reagował agresją. Boczek nikogo wprawdzie nie ugryzł, ale był bardzo nieufny. Szczególnym niepokojem reagował na mężczyzn. Najprawdopodobniej ze strony swojego poprzedniego właściciela doznał wiele cierpienia, stąd taka właśnie reakcja.

Na szczęście, pracownicy schroniska włożyli wiele pracy i “ten przecudowny młodziak został odczarowany” - jak piszą na swoim Facebooku. Boczek nie tylko szybko nauczył się chodzić na smyczy, ale też zaczął bawić się z innymi i przytulać. 

Jeszcze wiele do zrobienia

Pracownicy schroniska nie ukrywają, że Boczek to bardzo wymagający piesek. “Boczek - psiak, który rozwala system. Boczek to młody, prześliczny i niezwykle kochany pies. Ma okołó dwóch lat i raczej niefajny czas za sobą (...) Niestety na nieznajomych reaguje różnie. Boi się jeszcze bo nie wie, czy nie grozi mu nic z ich strony” - piszą na Facebooku. 

Zanim Boczek zostanie zaadoptowany, nowi właściciele będą musieli go kilka razy odwiedzić w schronisku. Wszystko po to, aby czworonóg poczuł się bezpiecznie i miał szansę poznać kogoś przed zmianą otoczenia. Trudno powiedzieć, ile dokładnie wizyt Boczek będzie potrzebował, ale ważne, by zaakceptował nowego człowieka i bez strachu poszedł z nim sam na spacer. 

Specjalne wymagania 

Pracownicy schroniska zauważyli, że pies nie może mieszkać w budzie czy boksie. Wówczas niepokoje Boczka są spotęgowane. W grę wchodzi jedynie mieszkanie lub dom. “Nie jest to nasza fanaberia, tylko wnioski wyciągnięte przez intensywną obserwację i socjalizację” - podkreślają. 

Receptą na nieszczęście Boczka jest po prostu bliskość i dużo miłości. “Tylko wówczas może otworzyć swe serduszko i pokazać jak jest cudowny” - czytamy na Facebooku schroniska. Mimo, że piesek wiele ma za sobą, jest oddany i wierny. Łatwo też nawiązać z nim wpółpracę. Boczek jest bardzo posłuszny i szybko się uczy. “Idealny od czubka noska po koniuszek ogonka” - puentują pracownicy. 

 

Piękny, młodziutki i piekielnie mądry owczarek, wciąż poszukuje domu ??? Boczek, bo o nim mowa, stara się jak może. A...

Posted by Edek szuka domów on Sunday, July 7, 2019

 

hinclude.html.twig