Reklama

Bobby, pies, który uratował życie swojego właściciela, trafił do schroniska!

Bobby pies bohater dog-sad
© Facebook - Patrizia Ulivieri

Los Bobby’ego, psa-bohatera z prowincji Teramo w Abruzjii we Włoszech nie napawa optymizmem.  Czworonóg uratował życie swojemu właścicielowi, który doznał udaru mózgu. Niestety, mimo heroicznego wyczynu, Bobby  został porzucony, a teraz i teraz znajduje się w schronisku.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 16.10.2019, 12:20, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Wszyscy mieszkańcy miasteczka doskonale wiedzą, że Bobby to niekwestionowany heros. Pies 24 września uratował życie swojemu właścicielowi. Niestety, jego los potoczył zupełnie inaczej niż wszyscy się spodziewali. Natychmiast po bohaterskiej akcji ratunkowej, czworonóg został umieszczony w klatce!

Pies bohater

Sąsiedzi Antonio, 70-latka z Montorio al Vomano, który doznał udaru, pamiętają ten dzień bardzo dobrze. Kiedy czteroletni Bobby zorientował się, że z jego panem jest coś nie tak, zaczął przeraźliwie wyć. Sąsiedzi mężczyzny nie pozostali obojętni na te odgłosy i natychmiast wezwali pogotowie

“Bobby nie szczekał, ale wydawał z siebie coś w rodzaju rozpaczliwego lamentu” - relacjonował jeden z sąsiadów. “Ten dźwięk wzbudził we mnie wątpliwości. Kiedy Bobby zobaczył strażaków zaczął wyć jeszcze głośniej. Było to jak wołanie o pomoc. Potem już po cichu przypatrywał się akcji ratunkowej” - dodał mężczyzna.

Kiedy nadeszła pomoc, Bobby przez cały czas był blisko swojego pana, czuwając nad nim. Od tego momentu stał się prawdziwym bohaterem dla wszystkich, którzy byli świadkami tego smutnego zdarzenia. Zgromadzeni oklaskiwali czworonoga i przytulali się do niego. 

W zamknięciu 

Niestety jednak, kilka godzin po przewiezieniu 70-latka do szpitala, Bobby został przeniesiony do schroniska w pobliskim Castelbasso. Pies, który całe swoje życie spędził na wolności, teraz musi przebywać w klatce! 

Niesprawiedliwy los, który spotkał psa, do głębi oburzył wszystkich, którzy go znają. Sąsiedzi Bobby’ego za pośrednictwem Facebooka proszą wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w znalezieniu dla pieska nowych kochających opiekunów!

 

Guardate gli occhi di questa creatura.... leggete la sua storia e aiutatelo con una condivisione ? Lui è Bobby, un...

Posted by Patrizia Ulivieri on Monday, October 7, 2019