Reklama

Horror zwierząt w niemieckim laboratorium: psy, koty i małpy były poddawane okrutnym torturom

Widok z lotu ptaka. dog-cat-angry © Facebook @AktionsgruppeNord

To, co działo się w laboratorium w Mienenbüttel koło Hamburga, przyprawia o gęsią skórkę. Przerażające zdjęcia dokumentujące tortury, jakim poddano koty, psy i małpy. Organizacje zajmujące się ochroną zwierząt już od dawna podejrzewały, że laboratorium działa nie do końca zgodnie z prawem. Takiego koszmaru nikt jednak się nie spodziewał!

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Małpy przymocowane za szyję do metalowych ram, psy w rozmazanych krwią budach, pobite koty… Te przerażające sceny zostały zarejestrowane przez tajnego pracownica laboratorium badań nad zwierzętami LPT niedaleko Hamburga.

Tajny dokumentalista

Mężczyzna został wysłany przez organizacje zajmujące się obroną zwierząt: Soko Tierschutz i Cruelty Free International do zbadania, co właściwie dzieje się w laboratorium w Mienenbüttel. Ponieważ firma LPT szukała pracowników, z łatwością udało mu się dostać tam pracę jesienią ubiegłego roku. W laboratorium spędził 4 bardzo trudne miesiące. To, co tam zobaczył, łamie serce.

Niejednokrotnie widział, jak psy strasznie krwawią po wtłoczeniu węży czy kapsułek eksperymentalnych i nikt nie zwraca na to uwagi. Na potajemnie zrobionych zdjęciach pracownika widać zakrwawione budy.

W najgorszej sytuacji znajdują się małpki. Na fotografiach możemy zobaczyć brutalnie rozciągane makaki w urządzeniach do eksperymentów. W badaniach przeprowadzonych przez zewnętrznych weterynarzy okazało się, że koty z laboratorium miały kłute nogi nawet 13 razy w ciągu dnia!

Laboratorium Farmakologii Toksykologicznej LPT wykonuje testy toksykologiczne na psach, kotach, małpach i królikach dla niemieckim i międzynarodowych korporacji. Działacze na rzecz zwierząt od wielu lat protestują przeciw firmie, jednak dopiero po opublikowaniu potajemnie zrobionych zdjęć, szokująca prawda wyszła na jaw.

Władze o niczym nie wiedziały?

Wstrząsający materiał został opublikowany w mediach publicznych. W ubiegły czwartek gazeta „Süddeutsche Zeitung” dostała pismo od laboratorium potwierdzające, że władze nigdy nie wyraziły sprzeciwu wobec hodowli zwierząt.

Wobec nacisków ze strony organizacji zajmujących się ochroną zwierząt oraz opinii publicznej władze wkrótce podejmą odpowiednie kroki, by zbadać sytuację w podhamburskim laboratorium. Czas najwyższy!

 

Help us show the world what is happening behind closed laboratory doors. Help us make it stop for good. Our...

Posted by Cruelty Free International on Saturday, October 12, 2019

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz