Reklama

Ich pies zaginął. Kiedy wrócił, miał przyczepioną do obroży wzruszającą notatką

pies bohater dog-wow
© Facebook/ Marolyn Diver

Louie mieszka wraz ze swoją rodziną w Nowej Zelandii. Uwielbia otwartą przestrzeń i wielogodzinne spacery, wraz z wiekiem stracił jednak  energię i trzyma się raczej blisko domu. Dlatego, gdy jakiś czas temu Louie zniknął, wszyscy bardzo się zaniepokoili. 

Przez Izabela Markowska

Opublikowano 04.01.2020, 14:45, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Louie znika

Nagłe zniknięcie psa bardzo zmartwiło jego opieunków. 12-letni Louie odkąd podupadł na zdrowiu praktycznie nie oddalał się od swoich opiekunów.

- Baliśmy się, że zapomni, jak wrócić do domu – powiedziała Marolyn Diver portalowiTheDodo.

Nikt wtedy nie wiedział jeszcze, że Louie staje się właśnie prawdziwym bohaterem. 

Prawdziwy czworonożny bohater

Po kilku godzinach nieobecności, ku uldze zaniepokojonych właścicieli Louie wrócił do domu. Oglądając go dokładniej, zauważyli liścik przyczepiony do obrożny. Zastanawiali się, czy Louie nie sprawił komuś problemu. 

- Po powrocie był wyczerpany, baliśmy się, czy nie stało się coś złego, ale gdy zauważyliśmy liścik, ogromnie się wzruszyliśmy.
Liścik zawierał następujące słowa: „Louie to prawdziwy bohater. Zaprowadził mnie do mojej suczki, Maddy, która miała kłopoty. Dziękuję, Rob”. 

Rob jest rolnikiem mieszkającym ze swoją suką Maddy niedaleko rodziny Louiego. Po powrocie z miasta nie mógł znaleźć Maddy. Wtedy pojawił się Louie i dał mu do zrozumienia, że musi za nim iść. Zaprowadził go do suczki, która utknęła pod stosem drewna. Louie dzielnie pomagał wydostać Maddy kopiąc ziemię i odgarniając deski. 

Dzięki niemu Maddy udało się wydostać bez szwanku. 

Zmęczony bohater

Niestety wyprawa była bardzo wyczerpująca dla Louiego. Pies nie mógł dojść do siebie, był tak wyczerpany, że nie był w stanie nawet wstać.
- Baliśmy się, że nie przetrzyma nocy. 

Jedne odwiedziny zmieniły wszystko. Następnego dnia pojawił się Rob w towarzystwie Maddy, co natychmiast odmieniło samopoczucie Louiego. To piękne zakończenie tej niezwykłej historii. 

 

Family Had No Idea What Their Dog Was Up To — Until They Found A Note On His Collar

Posted by Dog Training Ideas on Saturday, October 21, 2017

Źródło: TheDodo.com