Reklama

Już ponad 5000 psów i kotów znalazło szczęśliwy dom dzięki programowi Adopciaki!

pies, który znalazł dom dog-cat-happy © Adopciaki.pl

 

5-tysięcznym Adopciakiem został dwunastoletni, niewidomy i niesłyszący pies o imieniu Skrzat, który po śmierci opiekuna trafił do schroniska. Psi senior odnalazł już nowy dom i kochających go ludzi.

Przez Aleksandra Kupras

Opublikowano

Program Adopciaki.pl stawia nacisk na odpowiedzialną adopcję - dzięki temu żadne z przygarniętych zwierząt nie wróciło do schroniska i znalazło kochający dom.

Jak Adopciaki znajdują nową rodzinę?

W pierwszym etapie zwierzaki trafiają do domów tymczasowych, prowadzonych przez wolontariuszy Fundacji Viva!. Tam oczekują na adopcję w komfortowych warunkach. To ważny etap, ponieważ pozwala zrozumieć indywidualne potrzeby zwierzęcia, a nowemu opiekunowi oswoić się ze czworonogiem, zanim zabierze go do domu.Proces adopcji wspierany jest konsultacjami behawioralnymi, doradztwem żywieniowym i opieką weterynaryjną. Każdy adoptowany pies czy kot otrzymuje również personalizowany zapas pełnoporcjowej karmy od Purina.

Firma wspiera program już od 7 lat, w ciągu których pomogła znaleźć nowy dom 5 000 bezdomnych psów i kotów. Odpowiada to 25 średniej wielkości schroniskom!

„Z dumą i satysfakcją obserwujemy rozwój programu Adopciaki.pl, z którym - we współpracy z tak doświadczonym partnerem, jakim jest Fundacja Viva! - działamy od lat. Ta wyjątkowa inicjatywa przynosi do 100 udanych adopcji zwierząt każdego miesiąca i jest realną pomocą dla zwierząt” – mówi Attila Gyopar, Business Executive Officer & Head of Central Europe Sub Region w Nestlé PURINA PetCare Poland.

 
5000 Adopciak!

Niewidomy Skrzat 5-tysięcznym Adopciakiem! 5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ „To jest kwestia podejścia, czy bierzesz zwierzaka, żeby spełniał Twoje potrzeby czy po prostu chcesz mu pomóc." Historia Pani Helenki dotyka serce, dzięki takim osobom wierzymy, że każdy bezdomny, porzucony, chory lub starszy psiak i kociak znajdzie swoje miejsce na świecie! Tak jak to zrobił to 12- letni niedosłyszący i niewidzący Skrzacik, który po śmierci swojego opiekuna trafił do schroniska. Na całe szczęście na jego drodze dzięki Adopciaki.pl stanęła Pani Helenka i poczuł na własnej sierści co oznacza kochający dom, ciepły dotyk rąk, przepyszne jedzonko i ludzie, którzy bez względu na wszystko niosą pomoc. 😌 Do Skrzata, z tej wyjątkowej okazji, powędrował roczny zapas specjalistycznej karmy, Purina Pro Plan OptiAge, która psom seniorom pomaga pozostać aktywnym na dłużej. 🥳🎉 Wraz z Adopciaki.pl i Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! świętujemy nie tylko okrągłe 5000 adopcji, ale również 5000 kochających domów, tyle samo i jeszcze więcej ogromnych i otwartych na los zwierząt serc oraz wszystkich Was, którzy wspierają nasze wspólne działania, aby zwierzętom i ludziom, razem żyło się lepiej! 🐶😺 Poznaj całą historia wyjątkowej adopcji Skrzata: https://adopciaki.pl/blog/1779

Posted by Purina Polska on Monday, September 19, 2022

Nestlé Purina wspiera Adopciaki

Promocja adopcji zwierząt jest jednym z 10 zobowiązań Purina, mających na celu wsparcie poprawy życia zwierząt domowych. Firma angażuje się w pomoc czworonogom na wiele sposobów – m.in. przekazuje najwyżej jakości karmę schroniskom i organizacjom dbającym o zwierzęta w potrzebie. W tym roku było to blisko 300 ton karmy!Do najnowszych inicjatyw należą bezpłatne teleporady na temat prawidłowego odżywiania i pielęgnowania czworonogów. W uruchomionej w tym roku usłudze Serwisu Konsumenta konsultacji udziela dyplomowany specjalista zootechnik.

„Wiemy, jak wielka jest skala zwierzęcej bezdomności w Polsce. W ostatnim czasie dodatkowym wyzwaniem stała się najpierw pandemia, a następnie przybycie tysięcy zwierząt, które uciekały ze swymi opiekunami z ogarniętej wojną Ukrainy. Jesteśmy dumni, że możemy pomagać również w tych niezwykle trudnych okolicznościach” - dodaje Attila Gyopar.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz