Reklama

Musi zapłacić ponad 6 tysięcy podatku od psa, którego… nie ma!

zmartwiony mężczyzna opowiada o absurdalnym liście z urzędu dog-wow

Absurdy biurokracji

© Screenshot @wdr.de

Absurdy biurokracji potrafią przyprawić o zawrót głowy, zwłaszcza jeśli wiążą się z wysokimi opłatami. Pewien mężczyzna dostał ponaglenie, że musi zapłacić kilka tysięcy za psa, którego nawet nie ma.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano

Do tego absurdu doszło w Hilden w Nadrenii Północnej-Westfalii. Mieszkaniec tego niemieckiego miasta dostał nieoczekiwany list z urzędu z żądaniem zapłaty. Jak się okazało chodziło o podatek za dwa psy za ostatnie trzy lata plus opłatę za zwłokę.

Całość wyniosła prawie 1400 euro, czyli kilka tysięcy złotych! Nikomu nie życzymy takiego listu z urzędu.

Absurdalny podatek

Choć dostanie ponaglenia z urzędu nie jest przyjemnym doświadczeniem, to rozumiemy, że podatki trzeba płacić. Problem jednak polega na tym, że Marianus nie miał ani nie ma żadnych psów!

“Na początku myślałem, że to żart!” - zwierzył się w programie satyrycznym NDR Extra 3.

Mężczyzna zwrócił się z prośbą o spotkanie z burmistrzem miasta, żeby wyjaśnić sprawę. Jednak otrzymał odmowę. Skąd więc taki upór urzędników, że Marianus ma dwa psy?

Problem zaczął się wtedy, kiedy urzędnicy zaczęli szperać w internecie. Znaleźli na Facebooku profil Marianusa, gdzie ten zamieścił zdjęcie w swoim mieszkaniu z dwoma psami, które należą do jego znajomych.

„Jeśli w domu jest pies, który nie jest zarejestrowany w tym domu, zostanie wysłana prośba o zarejestrowanie go lub wskazanie, kto jest właścicielem psa” - powiedział burmistrz Hilden.

Doprawdy nie wiemy, jak skomentować tę sprawę. Sytuacja jak z “Misia”, a jednak w Niemczech. Uważajcie więc, co zamieszczacie w internecie. Jak się okazuje, możemy być pilnie obserwowani nie tylko przez wielkie korporacje, ale też urzędników.

 
Realer Irrsinn: Hundesteuer ohne Hund in Hilden

Hundesteuern zahlen, obwohl man gar keinen besitzt? Da wird ja der nicht vorhandene Hund in der Pfanne verrückt!

Posted by Extra 3 on Friday, August 26, 2022
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz