Reklama

Pies proboszcza nauczył się reagować na zaskakującą komendę i stał się gwiazdą sieci (VIDEO)

Ksiądz głaszczący psa. dog-happy
© Screenshot Facebook @notredameamiens

Półroczny Patis zamieszkał przy katedrze w Amiens parę miesięcy temu i od razu stał się „najwierniejszym” czworonożnym mieszkańcem parafii. Nie zgadniecie dlaczego!

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 20.10.2019, 07:56, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Pies proboszcza

Proboszcz parafii przy katedrze w Amiens Cedric Lafontaine uważa, że życie jest dużo lepsze, kiedy dzieli się je z czworonogami. Dlatego 4 miesiące temu przygarnął z pewnego belgijskiego gospodarstwa półrocznego psa rasy retriever z Nowej Szkocji i nazwał go Pastis.

Pies szybko nauczył się zasad związanych z miejscem, w którym zamieszkał, co sprawiło, że z dnia na dzień stał się gwiazdą internetu.

Modlitwa przed jedzeniem

Parafia na swoim profilu na Facebooku zamieściła filmik, na którym widzimy, jak Pastis – leżąc grzecznie przed miską pełną mięsnej galaretki – cierpliwie czeka, aż proboszcz skończy modlitwę błogosławiącą posiłek.

- Wie, że kiedy mówię „Amen”, może zacząć jeść – mówi proboszcz we francuskich mediach.

Kiedy tylko usłyszy słowa kończące modlitwę, Patis wstaje i radośnie zabiera się za swój posiłek.

Psia cierpliwość podbija serca internautów

Opublikowany w sieci filmik obejrzano już ponad 62 tysiące razy i jesteśmy święcie przekonani, że „najwierniejszy” francuski pies jeszcze nie raz nas zaskoczy.

Proboszcz z Amiens mówi, że teraz uczy Patisa pozycji do modlitwy. Nie możemy się doczekać efektów!

 

Les cours de KT ont commencé pour Pastis! Et vous n’allez pas en croire vos yeux ! Le bénédicité #pastis #photo #chien #amiens #notredame #notredameamiens #education #picoftheday

Posted by Paroisse Cathédrale Amiens on Saturday, September 7, 2019