Reklama

Kobieta widzi reklamówkę wiszącą na ogrodzeniu: zawartość wyciska łzy

Siatka_z_marketu_aldi_zawieszona_na_furtce cat-sad © Facebook / Tierheim Schmalkalden

Kiedy mieszkanka niemieckiego miasta Eichelbach zobaczyła wiszącą na furtce siatkę z popularnego marketu czuła, że nie kryje się w niej żadna miła niespodzianka.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Christel S., dyrektorka towarzystwa opieki nad zwierzętami, już miała iść do domu po zakończeniu pracy, kiedy zobaczyła zaczepioną o klamkę na bramce plastikową torbę. Rozejrzała się, ale nikogo nie zobaczyła. Ktoś po prostu podrzucił reklamówkę w deszczowy dzień i uciekł. Christel wiedziała, że to nie oznacza niczego dobrego. 

Okrutne porzucenie 

Drżącymi rękami, dyrektorka sięgnęła po siatkę. W środku znalazła tekturowe pudełko. Kompletnie przemoczone, bo niedawno padał mocny deszcz. Kiedy je otworzyła, w środku znalazła dwa małe, około 5 tygodniowe kocięta. Przerażone i głodne.

Osobie, która je podrzuciła wystarczyło sumienia tylko na tyle, by wyciąć w tekturze kilka otworów. Ale nie wystarczyło już odwagi na to, by zadzwonić do drzwi i nie pozwolić kociakom moknąć w siatce przez - być może - nawet kilka godzin. 

 

- - Update - - Pflegestelle gefunden! ............................................................... ❗️Und schon...

Posted by Tierauffangstation Schmalkalden und Umgebung on Tuesday, October 8, 2019

Maluchy w domu zastępczym

Maluchy szybko zostały przeniesione do schroniska. Okazało się, że są to dwie kotki. Mniejsza ważyła zaledwie 470 gram. i została nazwana Tiger ze względu na swoje barwne umaszczenie. Druga, nieco większa i cała czarna, ważyła 550 gram i dostała imię Blacky.  Ośrodek zaczął od razu poszukiwania domu zastępczego. 

Udało się to dość szybko, ale niestety Blacky w kilka dni po uratowaniu zaczęła mieć problemy z oddychaniem. Przestała jeść i miała duszności. Weterynarz stwierdził, że Blacky ma deformację okolic przepony. Mimo najlepszej opieki, jaką mu zapewniono, kotek nie przeżył. 

Tiger ma się dobrze:  

icon warning

Porzucenie zwierzęcia to czyn określony jako przestępstwo przez ustawę o ochronie zwierząt z 1997 roku. Każdy kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz