Reklama

Lekarze z Podkarpacia chcą leczyć dusze maltretowanych zwierząt, więc… budują Psią Wioskę!

Psi domek. dog-cat-happy © Facebook @R.Fedaczynski

Lekarze słynnej nie tylko na Podkarpaciu lecznicy „Ada” wymyślili jak pomagać porzuconym zwierzętom i zarazili swoim pomysłem innych. Efekt? W Żurawicy koło Przemyśla powstaje Psia Wioska!

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Prowadzoną przez Radosława i Andrzeja Fedaczyńskich lecznicę dla zwierząt „Ada” mogliście już poznać latem, kiedy to na łamach Wamiz pojawił się artykuł o jej niezwykłym wolontariuszu. Tym razem spieszymy z wiadomością o kolejnej wspaniałej inicjatywie lekarzy.

Psia Wioska

W ubiegłym roku Fedaczyńscy wyszli z inicjatywą stworzenia pionierskiej Psiej Wioski, która od zwykłego schroniska dla bezdomnych psów będzie się różniła tym, że jest po prostu… domem.

- Marzy nam się miejsce, gdzie psy nie będą siedziały w boksach o betonowej posadzce lub kojcach z drewnianymi, rozpadającymi się deskami - tak o projekcie na jego stronie piszą inicjatorzy.

Dzięki wytrwałości lekarzy oraz pomocy finansowej ludzi wspomagających akcję udało się pozyskać dwuhektarową działkę obsadzoną drzewami w Żurawicy koło Przemyśla. Na teren powstającej wioski sprowadzono już sześć szkieletów domków. Są ocieplane, mają drzwi, okna i wymarzoną podłogę.

- Chcemy, aby psy czuły, że są u siebie w domu, a każdy maltretowany psiak mieszkał w lepszych warunkach niż ich oprawca. Chcemy rehabilitować psy oraz leczyć ich dusze – powiedział dla portalu biznesistyl.pl Fedaczyński.

 

Pierwszy kamień milowy za nami. Psia Wioska – miejsce, które będzie domem dla skrzywdzonych psów i przystanią dla ludzi. Chcemy stworzyć naszym podopiecznym takie warunki, które maksymalnie ułatwią zwierzętom i ludziom proces adopcyjny. Żeby każdy psiak odnalazł tu radość jakiej nie zaznał, miłość i serce wszystkich którzy są z nami. Ruszyliśmy z budową pierwszego psiego domku – Domku Foresto – http://zdrowyfutrzak.pl/pl/apteczka-futrzaka/pasozyty-zewnetrzne/foresto-obroza-dla-psow-i-kotow-przeciw-kleszczom-i-pchlom/ Jak Ty wyobrażasz sobie to miejsce? Domek Foresto będzie w odcieniach błękitu – niebieski dach i okiennice. Fundament i stalowa konstrukcja już są. Przed nami kolejne kroki, już wkrótce pokażemy kolejne postępy prac. To dzięki firmie Bayer https://www.facebook.com/PiesFajnyJest/ , która razem z nami Buduje Psią Wioskę powstaje pierwszy Psi Domek. Buduj z nami Psią Wioskę: Możesz to zrobic za pomocą: SZYBKICH PRZELEWÓW INTERNETOWYCH: DotPay: https://ssl.dotpay.pl/?id=36478&opis=PSIA_WIOSKA PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=F6BRU8F5CJUHY&source=url BEZPOŚREDNIEGO PRZELEWU: Santander Bank Polska A.A.: 27 1500 1634 1216 3005 4390 0000 Tytułem: Psia Wioska Przelewy z zagranicy Swift: WBKPPLPP Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych ul. Zamoyskiego 15 37-700 Przemyśl PRZEKAZUJĄC SWÓJ 1% PODATKU KRS: 0000313847

Posted by Radosław Fedaczyński on Wednesday, October 2, 2019

Psia Wioska ma też przygotowywać psy do adopcji.

- Chcemy, aby psy, zanim po adopcji trafią do nowego domu, nauczyły się, że kanapa służy do spania, a nie do gryzienia, że potrzeby fizjologiczne załatwia się na zewnątrz, a nie w domu. A najważniejsze, że można być szczęśliwym psem, nawet żyjąc w schronisku — dodaje lekarz.

Schronienie nie tylko dla "kanapowców"

Schronienie w Psiej Wiosce znajdą też dzikie i chronione zwierzęta. Fedaczyńscy mają już doświadczenie w leczeniu „nietypowych” pacjentów. Pod ich opieką był już łoś, rysie, orły bieliki, niedźwiedzica, a nawet wielbłąd. Żadnemu zwierzakowi nie odmawiają pomocy. To lekarze z prawdziwego powołania.

Trzymamy kciuki za powodzenie ich pomysłów i zachęcamy do wspierania Psio-Wioskowej inicjatywy, choćby najdrobniejszą kwotą przez portal www.pomagam.pl/psiawioska.

Źródło: Nowiny24

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz