Reklama

Kładzie się spać: kiedy wstaje, jej owczarek niemiecki wygląda zupełnie inaczej!

Szczeniak owczarka niemieckiego. dog-wow © Shutterstock

Zdjęcia przed i po, które kobieta opublikowała na międzynarodowym forum Reddit, zaskakują forumowiczów. Jej szczeniak w ciągu nocy uległ całkowitej przemianie.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Szczenięta owczarka niemieckiego są niezwykle słodkie. Puchate, wesołe no i te uszy! Uszy, które wywołały w ubiegłym roku duże zamieszanie na forum internetowym Reddit.

Cóż za zmiana!

Opiekunka pewnego uroczego szczeniaka zamieszcza przed pójściem spać jego zdjęcie w internecie. Któż nie lubi się chwalić swoim pupilem? Zwłaszcza słodziakiem z uroczo zawiniętymi uszami.

Niestety, na drugi dzień zdjęcie w sieci stanie się całkowicie nieaktualne. Owczarek podczas nocy przejdzie niezwykłą przemianę. Kiedy kobieta się obudzi, zobaczy swojego psa wesoło machającego ogonem i ze… sterczącymi, spiczastymi uszami!

Zaskoczeni internauci

Oszołomiona opiekunka ślicznego szczeniaka natychmiast podzieliła się z forumowiczami Redditu swoją niespodzianką. Na jej post zareagowano ponad 26 tysięcy razy!

Uszy owczarka niemieckiego

U owczarków niemieckich otwarcie uszu trwa normalnie kilka dni, a nie godzin, zwykle do 6. tygodnia życia. Ma na to wpływ kilka czynników: oprócz uwarunkowań genetycznych, przede wszystkim ilość wapnia dostarczana w diecie.

Dostarczanie odpowiedniej ilości tego pierwiastka jest szczególnie ważne w pierwszym roku życia czworonoga, kiedy następuje jego największy wzrost. Niektóre wielokrotnie przetwarzane karmy mogą prowadzić do wypłukania wapnia z organizmu i do ponownego oklapnięcia uszu psa. Pożywienie musi więc być odpowiednio dobrane do danego psa.

Pamiętajcie o tym, wybierając psią karmę w sklepie.

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz