Reklama

Strażacy ostrzegają: te meble mogą być bardzo niebezpieczne dla zwierząt domowych

Strażacy ratują psa zatrzaśniętego przez sofę elektryczną. dog-wow
© Facebook @SPAnimaliers77

Trudno sobie wyobrazić, że całkowicie zwyczajna, codzienna sytuacja może spowodować bardzo niebezpieczny wypadek, grożący utratą życia ukochanego czworonoga.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 26.10.2019, 13:37, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Niebezpieczna nowoczesność

Okazuje się, że technologia stworzyła nowe ryzyko. Na rynku pojawiły się meble z elektrycznym systemem mechanicznym, który może niespodziewanie zatrzasnąć lub przygnieść zwierzaka.

Tak się stało z malutkim, dwuletnim psem shih tzu, którego uszko zostało przytrzaśnięte przez sofę elektryczną. Właściciele nie potrafili go stamtąd wyciągnąć, niezbędna była profesjonalna pomoc. Życie zwierzaka było w śmiertelnym niebezpieczeństwie! Maluszek był przerażony i nie wiedział, co się dzieje.

Niezwykła akcja ratunkowa

Opiekunowie biedaka zadzwonili po wyspecjalizowaną jednostkę straży pożarnej SAN77. Ratownicy musieli poświęcić godzinę na rozmontowanie sofy oraz zerwanie elektronicznego mechanizmu, zanim udało się uwolnić biednego pieska.

Okazało się, że włosy na uchu zwierzaka zostały zawinięte więcej niż jeden raz w obrotowym mechanizmie sofy.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie czworonogów

Po tej wyjątkowej akcji ratowniczej strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem, jakie stanowią nowe technologie w przemyśle meblarskim.

Pamiętajmy, że planując remont domu lub zakup nowych mebli, powinniśmy mieć na uwadze, że będą one użytkowane nie tylko przez dwunożnych mieszkańców.