Reklama

Posesja 50-letniej kobiety w Lublinie, a na niej wrak psa. Kiedyś był owczarkiem niemieckim (video)

owczarek niemiecki dog-sad

Kira była kiedyś na pewno pięknym i wesołym psem. Stan, do którego doprowdziła ją jej "opiekunka" nie mieści się w głowie.

Przez Iza Markowska

Opublikowano

Lublin, duże, piękne miasto. A w nim posesja 50-letniej kobiety, na której żyje sunia w agonalnym stanie. Skrajnie zaniedbana i wychudzona suczka rasy owczarek niemiecki została odebrana właścicielce przez fundację EX GE.

Suczka była trzymana na łańcuchu, w zimnej budzie, bez dostępu do jedzenia. Jest schorowana, ma zapalenie uszu i nie ma śladu po pięknej sierści, którą zapewne kiedyś miała. Kira jest praktycznie łysa.  

Suczka skazana na śmierć

O tym, że na jednej z posesji znajduje się pies potrzebujący pilnej pomocy, fundację zawiadomiła sąsiadka. Wcześniej wielokrotnie interweniować u właścicielki czworonoga i prosić ją o to, aby poprawiła warunki życia psa.

 

?‼ LUBLIN – MIASTO WOJEWÓDZKIE ‼ ? Przyjechaliśmy W OSTATNIEJ CHWILI. Właścicielka wydała już WYROK na psa – WE WTOREK...

Posted by Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE on Sunday, November 6, 2022

- Ta osoba poinformowała nas, że właścicielka psa nie reagowała na jej prośby i kompletnie je ignorowała. Wtedy zgłosiła sprawę jednej z lokalnych organizacji prozwierzęcych, ale mimo tego, że przedstawiciel miał kilka razy pojawić się u właścicielka owczarka i widzieć ,w jakim ten pies jest stanie, nie wdrożył żadnych procedur, aby pomóc zwierzęciu -powiedziała  w rozmowie z TVBN24 Marta Włosek z Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE. - Właścicielka właściwie wydała na niego wyrok - dodaje.

Owczarek w asyście policji została zabrany z posesji. Lubelska policja prowadzi w tej sprawie postępowanie. 

Znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem, za które grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem od trzech miesięcy do pięciu lat. 

Liczymy na sprawiedliwy wyrok w tej sprawie.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz