Reklama

Schronisko szuka domu dla pięknego owczarka niemieckiego. Ale jest już za późno…

Schäferhündin Maya. dog-sad © Facebook / Tierheim des Tierschutzverein Roth

Któż nie marzy o wspaniałym owczarku niemieckim? Maya to uosobienie wszystkiego, co w tej rasie najpiękniejsze. Jednak nikt w niej tego nie widział. A teraz jest już za późno.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano

Maya to przesłodka sunia owczarka niemieckiego, której pracownicy schroniska bezskutecznie próbowali znaleźć dom.

Na Facebooku zamieścili zdjęcie Mayi, takie, jakie zwykle robi się czworonogom, by pomóc im znaleźć rodzinę adopcyjną. Jednak w tym przypadku było inaczej. Fotografia, która powinna być znakiem nadziei na lepsze życie, okazała się nekrologiem… Maya zmarła zanim znalazła kochający dom.
 

Pozaj rasę: owczarek niemiecki

Maya spędziła w schronisku kilka lat, od dłuższego czasu miała problemy zdrowotne. Bólu nie pokazywała po sobie, z godnością znosiła swój los. Całkiem nieźle radziła sobie z życiem w schronisku, miała też dwunożnego przyjaciela, który codziennie chodził z nią na spacery. Niestety, 27 kwietnia 2021 roku zmarła, nigdy nie zaznawszy ciepła domowego ogniska.

„Maya, zawsze będziemy o tobie pamiętać” - napisali pracownicy schroniska na swoim profilu facebookowym.

Brakuje nam słów, by wyrazić smutek, jaki wywołuje historia Mayi. Jedyne, co możemy powiedzieć, to, że mamy nadzieję, że inne zwierzęta mieszkające w schroniskach znajdą dom niż będzie za późno.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz