Reklama

Kobieta potrąciła psa: u weterynarza przeżyła kolejny szok

ranny wilk
dog-wow

Ranne zwierzę w gabinecie

© Xarope Hospital Veterinario / Facebook

Mieszkająca w Hiszpanii kobieta potrąciła autem psa. Na szczęście zachowała się odpowiedzialnie i od razu wezwała pomoc.

 

Przez Iza Markowska

Opublikowano

 Po tym stresującym zdarzeniu kobieta skontaktowała się z organizacją prozwierzęcą z prośbą o pomoc. Na miejsce przybyli wolontariusze.

Kiedy zobaczyli zwierzę od razu zrozumieli, że to nie pies, ale młody wilk. Z przerażenia i bólu zwierzak stracił przytomność. Wolontariusze przestransportowali go do kliniki weterynarii. 

W wyniku potrącenia wilk doznał kilku obrażeń: miał złamaną przednią i tylną kończynę.

Co dalej?

Lekarz oszacował, że wilk ma około sześciu miesięcy. Z kliniki został zabrany do ośrodka ratunkowego dla dzikich zwierząt, aby dojść do zdrowia, a następnie został wypuszczony na wolność. 

W Polsce wilk jest objęty ścisłą ochroną, a polowanie na niego karane jest grzywną lub aresztem. 

Polowanie jest również uważane za nielegalne w Hiszpanii - choć kobieta, która przejechała wilka, nie zrobiła tego oczywiście celowo.

Ale ta historia ma jedno ważne przesłanie: jeśli widzisz dzikie zwierzę w niebezpieczeństwie lub poza jego siedliskiem, najlepiej skontaktuj się z najbliższym ośrodkiem ratunkowym dla dzikich zwierząt. Jego pracownicy ocenią sytuację  i zapewnią zwierzęciu najlepszą możliwą opiekę.

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz