Reklama

zwierzęta po kąpieli

10 zwierzaków przed i po kąpieli: będziesz płakać ze śmiechu (video)

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Chcesz udostępnić to ogłoszenie

Nie oszukujmy się, nie każdy wygląda dobrze w mokrych włosach. Zwłaszcza kiedy jego ciało pokryte jest gęstym futerkiem. 

Kanał „dogsofttiktok6” opublikował na TikToku przezabwane wideo. Jest to komplikacja nagrań zwierząt „przed i po” kąpieli. Widzimy na nim jak puszyste futerko zwierzaków przemienia się w ociekające wodą, ulizane włosy. Czworonogi są nie do poznania. Ich oczy od razu robią się bardziej wyłupiaste, a na pyszczkach widać dezorientacje. Niektóre przypominają upiory z horroru, inne zaś wyglądają zupełnie bezbronnie. 

Jak często myć psa?

Być może oglądając ten filmik przypomnieliście sobie o kąpieli własnego psa. Jak często należy go myć? To zależy od wielu czynników. Należą do nich przede wszystkim rodzaj, długość, struktura i kolor sierści zwierzęcia oraz jego rasa. Nie bez znaczenia będzie skłonność do alergii skórnych, warunki, w jakich przebywa oraz poziom jego codziennej aktywności. Dorosłe czworonogi powinny być kąpane regularnie, jednakże nie częściej niż raz w miesiącu. Częstsze mycie może uszkodzić naturalną barierę ochronną skóry zwierzęcia. 

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj 

A co z kotami?

Tu sprawa jest dużo prostsza, gdyż koty same spędzają kilka godzin dziennie na skrupulatnych czynnościach higienicznych. Zdarza się jednak, że także musimy zafundować im kąpiel. Robi się to wtedy, gdy pupil cierpi na choroby skóry, ma silnie zabrudzoną sierść, chcemy go przygotować do wystawy, czy jest to kot rasy bezwłosej. 

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj 

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz