Reklama

Owczarek_niemiecki_pies_policyjny_z_opiekunem
© Facebook/ Policja Lubelska

Lubelskie. Policyjny owczarek niemiecki ratuje kobietę przed samobójstwem

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano aktualizacja dnia

Gdyby nie nos tego czworonożnego funkcjonariusza, 34-latka mogłaby przedwcześnie zakończyć życie. 

Do tragicznego zdarzenia mogło dojść w Radzyniu Podlaskim. Na szczęście na posterunku czuwał pies Krab. 

Do dyżurnego Komendy Powiatowej wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że 34-letnia mieszkanka gminy Wohyń w lubelskim mogła podjąć próbę samobójczą. Niestety osoba kontaktująca się z policją nie wiedziała, gdzie aktualnie przebywa kobieta. 

W takich sytuacjach nie ma czasu do stracenia, trzeba reagować natychmiast, bo liczy się każda minuta. Funkcjonariusze policji podjęli decyzję zaangażowania do akcji psa tropiącego. Owczarek niemiecki o imieniu Krab przystąpił do tropienia

Poszukiwania trwały około godziny. Kobietę – już nieprzytomną – znaleziono w pobliskim lesie. Dzięki szybkiej akcji ratowniczej i pomocy medycznej, której udzielił opiekun psa trapiącego. Udało się uratować kobietę, która przed wyjściem z domu zażyła duża ilość leków, popijając je alkoholem. 

Obecnie 34-latka znajduje się pod opieką lekarzy. Gdyby nie Krab, tak szybkie odnalezienie kobiety w lesie nie byłoby możliwe. A wtedy mogłoby dojść do tragedii. Na szczęście czujny pies tropiący szybko odnalazł zaginioną niedoszłą samobójczynię. 

 

 

Więcej wiadomości o...

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?