Reklama

Najstarszy pies na świecie: właściciel Gino wyjaśnia tajemnicę jego długowieczności

pies Gino z właścicielem dog-wow © Alex Wolf

Kiedy Alex Wolf udał się wiele lat temu do schroniska, od razu zakochał się w małym Gino. Wówczas nie miał pojęcia, że jego pupil będzie żył tak długo.

Przez Iza Markowska

Opublikowano

Kiedy mieszkający w Kalifornii Alex Wolf adoptował Gino ze schroniska, nie miał pojęcia, że będzie żył tak długo.

Dziś według Księgi Rekordów Guinessa jest najstarszym żyjącym psem na świecie.

Gino ma urodziny

Urodzony 24 września 2000 roku piesek niedawno zdmuchnął... 22 świeczki! To oznacza, że w przeliczeniu na ludzki wiek ma już grubo ponad sto lat!

Alex adoptował go kiedy miał dwa lata. Wtedy był jeszcze studentem na Uniwersytecie w Kolorado. 

Gino szybko zadomowił się w swoim nowym domu. Uwielbiał biegać po śniegu, ale teraz, jako czworonożny dziadek większość czasu przesypia na dywanie pod stolikiem do kawy.

Alex opowiada, że Gino kilka lat spędził z jego rodzicami, aby mógł skończyć studia: "Wydawało mi się to wtedy najbardziej odpowiedzialną decyzją." Kiedy Alex skończył studia, Gino wrócił do niego i od tej pory są nierozłączni.

Zdrowe jedzenie i bliskie grono przyjaciół 

Według Alexa, długowieczność Gino wynika z jego zdrowej, zrównoważonej diety i ciągłej obecności bliskich ludzi. "Otrzymuje dużo miłości, ale jest też zdrowym, silnym psem".

Opiekun Gino ma nadzieję, że sława jego czworonożnego przyjaciela pozwoli mu zebrać fundusze, aby wspomóc schroniska i podnieść świadomość na temat odpowiedzialnej adopcji zwierząt. Przypomina również, że adopcja to odpowiedzialność, którą bierzesz na siebie na całą długość życia psa. "I jest ona w 1000% tego warta."

 

All hail the new top dog! A 22-year-old pooch named Gino has officially been crowned the "world's oldest dog." https://trib.al/AItYQTe

Posted by New York Post on Wednesday, November 23, 2022
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz