Reklama

Burza śnieżna: kierowca wytrzeszcza oczy, kiedy widzi, co jadący obok pickup wiezie na "pace"

burza śniena na drodze dog-angry
© Twitter - Evan Kruegel

Niektóre znalezione w internecie zdjęcia mogą dosłownie zmrozić krew w żyłach! 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 05.01.2020, 19:03, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Do tego bulwersującego zdarzenia doszło w Aurorze, małym miasteczku w stanie Kolorado. Pewna kobieta jechała autostradą, kiedy zauważyła młodego psa rasy alaskan malamute pozostawionego w odkrytym bagażniku pickupa! Historia na tym się jednak nie kończy.

Ekstremalne warunki

Tego feralnego dnia temperatura sięgała minus 8 stopni, a drogi w Kolorado były pokryte śniegiem z powodu intensywnej śnieżycy.  Nie przeszkodziło to jednak kierowcy pickupa w umieszczeniu swojego pupila na tyle ciężarówki, w dodatku bez dachu. Ten akt okrucieństwa zszokował cały kraj.

Kierowcy będący świadkami tego zdarzenia wprost nie mogli uwierzyć własnym oczom, nie tylko robili zdjęcia, ale powiadomili też służby porządkowe

Na zdjęciach widzimy zmarzniętego i pokrytego śniegiem czworonoga, który przykucnął w rogu bagażnika bez żadnego zabezpieczenia. Ten bezbronny i wychłodzony pies nie miał możliwości ucieczki, a jedyne, co mógł zrobić, to cierpliwe czekać na litość właścicieli.

Za lekka kara?

Dzięki umieszczonemu przez kobietę zdjęciu na Twitterze i wielu rozmowom z policją, funkcjonariuszom udało się odnaleźć kierowcę pojazdu. Czy był było to zwykły akt okrucieństwa? A może znęcanie się nad zwierzęciem, które z powodu niskiej temperatury mogło spowodować hipotermią? A może jedno i drugie!

Jednak, mimo kilku zarzutów, które mogły zostać postawione właścicielowi psa, otrzymał on jedynie ostrzeżenie od urzędników ze Służby Zwierząt. Mężczyzna publicznie przeprosił i obiecał, że już nigdy więcej nie dojdzie do takiej sytuacji.

Czy Waszym zdaniem kara powinna być surowsza?