Reklama

Ostrów, Olsztyn, Łomża: nos owczarka niemieckiego na służbie wywącha narkotyki nawet w lodówce!

Psy_policyjne_tropią_narkotyki dog-serious
© Facebook / policja.gov

Aż trzy udane akcje psich funkcjonariuszy, które "wywąchały" w ciągu minionego tygodnia ponad kilogram amfetaminy, 23 kg konopii i  13 litrów płynu GBL, z którego wytwarza się pigułki gwałtu. Jak i gdzie do tego doszło?

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 25.10.2019, 18:53, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Ostrów – amfetamina w lodówce

Psi nos znów pomógł policji w walce z dilerem. Policja z Ostrowca Świętokrzyskiego u podejrzanego o handel narkotykami 28-latka znalazła aż 1260 gram amfetaminy. Mimo tego, że mężczyzna ukrył trefny towar w lodówce, policyjny pies nie dał się zwieść i doprowadził opiekuna do narkotyków. 

Poza foliowym workiem z amfetaminą policjanci znaleźli również kastet, atrapę pistoletu, radiotelefon, spora ilość pieniędzy oraz wagi elektroniczne. Te przedmioty mogą świadczyć o tym, że zatrzymany zajmował się handlem posiadanym towarem. 

 

POLICYJNY PIES WYWĄCHAŁ NARKOTYKI- POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD KILOGRAM AMFETAMINY https://wielkopolskamagazyn.pl/policyjny-pies-wywachal-narkotyki-policjanci-zabezpieczyli-ponad-kilogram-amfetaminy/

Posted by Policja on Friday, October 18, 2019

Łomża - 23 kg marihuany znalezione dzięki Lidii 

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży i Białegostoku przy udziale dzielnego owczarka niemieckiego o imieniu Lidia odnaleźli prawie 23 kg konopii. Lidia wywąchała również ukryte pomieszczenie, w którym przygotowano urządzenia do wspomagania wzrostu roślin. 

 

Policjanci zabezpieczyli narkotyki i zlikwidowali nielegalne uprawy roślin konopi innych niż włókniste. Funkcjonariuszy...

Posted by Komenda Miejska Policji w Łomży on Monday, October 21, 2019

Dalsza akcja z udziałem Lidii pozwoliła odnaleźć nielegalna plantacje w środku trudno dostępnego kompleksu leśno – bagiennego. Znaleziono tam ponad 200 sadzonek. W ramach całej sprawy zatrzymano już 4 osoby. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań. 

Olsztyn – grzybki, marihuana i pigułka gwałtu 

Ostatnia akcja z udziałem psiego funkcjonariusza wyszkolonego w wywąchiwaniu substancji niedozwolonych miała miejsce w środę 23.10  w Olsztynie. Pies policyjny, w pomieszczeniach należących do 43-letniego mieszkańca regionu znalazł 13 litrów płynu GBL, z którego wytwarza się pigułki gwałtu. Taka ilość wystarczyłaby na produkcję aż 13 tysięcy działek! 

Czuły psi nos wykrył również ukryte woreczki z marihuaną oraz grzyby halucynogenne. Zatrzymanemu grozi 10 lat pozbawienia wolności. 

 

Do pracy w policji niezbędne jest posiadanie wyjątkowych zdolności i specjalistycznej wiedzy. Przede wszystkim trzeba...

Posted by Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie on Friday, October 25, 2019

Nasi czworonożni funkcjonariusze spisali się w ostatnich dniach na medal! Zasługują na dużo smakołyków. 
 

hinclude.html.twig