Reklama

12-latek zbudował wózek inwalidzki dla szczeniaka z klocków LEGO! (VIDEO)

Facebook @Amazinggracie.ga dog-wow

Genialny pomysł 12-letniego dziecka ocalił niepełnosprawną suczkę!

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano 10.01.2020, 19:39, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Druga szansa Gracie

Zaraz po urodzeniu suczka Gracie została bezlitośnie porzucona przez swoich właścicieli przed lecznicą dla zwierząt. Gdy ją znaleziono, była pokryta larwami i nie miała sierści pod oczami. Z powodu wad wrodzonych brakowało jej też dwóch przednich łapek. Na szczęście weterynarz, który się zajął zabiedzonym pieskiem, skontaktował się z miejscowym schroniskiem Mostly Mutts Animal Rescue (tłum. Schronisko głównie dla kundelków) i wszystko zmieniło się na lepsze.

Rodzina, która prowadziła schronisko, tak pokochała suczkę, że postanowiła sama ją adoptować. Opiekowali się już zresztą niepełnosprawnymi zwierzętami: mieli sparaliżowanego psa i chihuahuę z 3 łapami. 

Wózek skrojony na miarę

Gracie była szczęśliwa i dobrze się bawiła, natomiast jej rodzina niepokoiła się o rozwój suczki. Przemieszczała się skacząc do przodu, przez co mogła uszkodzić sobie również tylne łapy. Gracie była jeszcze za mała na wózki inwalidzkie dla psów. Dylan, 12-letni wolontariusz w schronisku, wpadł na genialny pomysł. Postanowił zbudować wózek inwalidzki z klocków Lego, by łatwiej dopasować go do rozmiarów suczki i etapów jej wzrostu!

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, co możecie zobaczyć na poniższym filmie. Gracie przeszła pierwsze kroki bez wysiłku, używając wózka z klocków Lego. Od tej pory suczka sporo urosła i używa wózka dla dorosłych psów. To wesoły, aktywny piesek, który uwielbia biegać za piłką i bawić się z innymi psami.