Aktualności :
Wamiz Logo

Reklama

12-latek zbudował wózek inwalidzki dla szczeniaka z klocków LEGO! (VIDEO)

Facebook @Amazinggracie.ga

Genialny pomysł 12-letniego dziecka ocalił niepełnosprawną suczkę!

Przez Redakcja Wamiz, 10 sty 2020

Druga szansa Gracie

Zaraz po urodzeniu suczka Gracie została bezlitośnie porzucona przez swoich właścicieli przed lecznicą dla zwierząt. Gdy ją znaleziono, była pokryta larwami i nie miała sierści pod oczami. Z powodu wad wrodzonych brakowało jej też dwóch przednich łapek. Na szczęście weterynarz, który się zajął zabiedzonym pieskiem, skontaktował się z miejscowym schroniskiem Mostly Mutts Animal Rescue (tłum. Schronisko głównie dla kundelków) i wszystko zmieniło się na lepsze.

Rodzina, która prowadziła schronisko, tak pokochała suczkę, że postanowiła sama ją adoptować. Opiekowali się już zresztą niepełnosprawnymi zwierzętami: mieli sparaliżowanego psa i chihuahuę z 3 łapami. 

Wózek skrojony na miarę

Gracie była szczęśliwa i dobrze się bawiła, natomiast jej rodzina niepokoiła się o rozwój suczki. Przemieszczała się skacząc do przodu, przez co mogła uszkodzić sobie również tylne łapy. Gracie była jeszcze za mała na wózki inwalidzkie dla psów. Dylan, 12-letni wolontariusz w schronisku, wpadł na genialny pomysł. Postanowił zbudować wózek inwalidzki z klocków Lego, by łatwiej dopasować go do rozmiarów suczki i etapów jej wzrostu!

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, co możecie zobaczyć na poniższym filmie. Gracie przeszła pierwsze kroki bez wysiłku, używając wózka z klocków Lego. Od tej pory suczka sporo urosła i używa wózka dla dorosłych psów. To wesoły, aktywny piesek, który uwielbia biegać za piłką i bawić się z innymi psami.