Reklama

Donald Trump ujawnia wizerunek owczarka belgijskiego który pomógł w schwytaniu przywódcy ISIS!

Pies bohater dog-serious
© Twitter - Donald Trump

W miniony weekend świat obiegła informacja, że armia amerykańska zabiła przywódcę tzw. Państwa Islamskiego, Abu Bakr al-Baghdadiego. Prezydent Donald Trump ujawnił, kto stoi za pomyślnością tej akcji.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 30.10.2019, 11:38, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Trudna akcja

Jak informują zagraniczne media, psy wysłano do tunelu, w którym ukrywał się al-Baghdadi, ze względu na podejrzenia, że przywódca Daesh może mieć na sobie pas szahida. Ich przewidywania były słuszne, gdyż lider ISIS zdetonował ładunek. 

W wyniku tej operacji został ranny jeden pies, który pomagał siłom specjalnym. “Piękny i utalentowany pies ucierpiał, ale udało się go ewakuować” - powiedział prezydent USA. Ze względu na procedury nie ujawniono szczegółów dotyczących czworonoga.

Trump zdecydował się na odtajnienie wizerunku bohaterskiego owczarka belgijskiego Malinois. “Ujawniamy zdjęcie cudownego psa (imię psa nie zostanie ujawnione), który wykonał świetną robotę w schwytaniu i zabiciu przywódcy ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi!” - napisał Trump na Twiterze.

Inteligentne i zdolne do dowodzenia

“Te psy cenione są za za inteligencję i zdolność do agresywnego dowodzenia” - powiedział Ron Aiello, prezes United States War Dogs Association. Jak podkreślił, takie restrykcyjne procedury związane z nieujawnianiem szczegółów dotyczących psów mają związek z ich bezpieczeństwem. Jak tłumaczył Aiello, działa to podobnie, jak w przypadku żołnierzy, którzy zidentyfikowani mogliby być narażeni na odwet.

Choć nie ujawniono imienia psa, „Newsweek” cytuje źródła, które twierdzą, że nazywa się Conan i jest samicą. Z nieoficjalnych ustaleń CNN wynika, że stan rannego czworonoga poprawił się, a obecnie przechodzi on rekonwalescencję, aby jak najszybciej powrócić do służby.