Reklama

Jak pomóc bezdomnym zwierzętom? Ten ksiądz wpadł na nietypowy pomysł

Ojciec João Paulo i psy dog-wow
© Facebook - Padre João Paulo

Obecność bezdomnych psów podczas nabożeństw nikogo w Brazylii nie dziwi. Dlatego też ojciec Joao Paulo Araujo Gomes pracujący w jednej z parafii w Gravacie postanowił wykorzystać ten fakt i to w bardzo zacnym celu.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 01.11.2019, 11:57, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

O brazylijskim księdzu stało się głośno, kiedy otworzył drzwi do kościoła nie tylko dla wiernych, ale też dla zwierząt. “Zawsze będą mogły przychodzić, spać, jeść, pić wodę i znaleźć schronienie” - napisał na swoim Facebooku ojciec Joao Paulo. 

Po brazylijskich ulicach błąka się wiele zaniedbanych i bezpańskich psów, które szukają pożywienia. Duchowny wpadł na pomysł, aby czworonogi były obecne podczas mszy. W ten sposób zostaną zauważone przez wiernych i trafią do nowych domów. 

Ojciec Joao Paulo zapewnia bezdomnych zwierzętom miejsce do spania na terenie plebanii, pożywienie, a także niezbędne leczenie. Jak informuje portal Bored Panda, działania księdza przyniosły już pierwsze efekty.

“Pomogłem kilku psom z poważnymi problemami zdrowotnymi. Niektóre z nich przywiozłem do domu parafialnego, a później zostały adoptowane. Trzy zostały ze mną. Dziś są moimi dziećmi i śpią w moim łóżku” - powiedział duchowny.

 

Ahora, estos perros afortunados no tienen que preocuparse por sufrir abusos o dónde encontrar su próxima comida. Disfrutan felizmente de la calidez, el amor y la protección de la iglesia y del Padre Gomes.

Posted by Todo lo Curioso D' este MUNDO on Monday, October 28, 2019
 

El padre Gomes ha adoptado personalmente a varios de los perros, y espera que al presentarlos a su congregación, aún más de ellos puedan encontrar sus hogares para siempre.

Posted by Todo lo Curioso D' este MUNDO on Monday, October 28, 2019