Reklama

Border collie zostaje przybraną mamą dla sześciu kocich kransoludków (VIDEO)

<p>Suczka Skye zajmuje się kociakami z niezwykłą troską!</p> dog-cat-happy

Suczka Skye zajmuje się kociakami z niezwykłą troską!

© BBC England

Miot sześciorga maleńkich, tygodniowych kociąt znalazła na terenie budowy grupa robotników. Kociej mamy ani śladu. Maluchy zostały więc zabrane do wolontariuszy organizacji prozwierzęcej, gdzie czule zajęła się nimi… suczka rasy Border Collie.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano 05.11.2019, 19:17, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:55

Porzucone maluchy

Na kociaki natknęli się robotnicy, wchodząc na teren budowy we wsi Wetheral, w angielskiej Kumbrii. Szóstka maluchów w wieku około tygodnia rozpaczliwie miauczała – nawoływała kocią mamę, która niestety już do nich nie wróciła. Kociętami zajęli się wolontariusze organizacji Oak Tree Animals’ Charity. Idealną sytuacją w przypadku tak małych kotków jest znalezienie kotki karmiącej, która przygarnęłaby kocięta i wychowywała razem ze swoim miotem.

Niestety w tym przypadku nie było w pobliżu kotki karmiącej, która mogłaby adoptować maluchy. Pracownicy Oak Tree Animals’ Charity musieli zastąpić kocią mamę, choć nie jest to łatwe zadanie. Z pomocą przyszła jednak nieoczekiwanie suczka rasy Border Collie imieniem Skye.

Niezwykła kocia mama

Caroline Yon z Oak Tree przyznała: „Nawet mimo najlepszych chęci, jako ludzie nie potrafimy zapewnić im w 100% wszystkiego tego, co robiłaby dla nich ich matka. Jednak Skye jest w stanie zrobić trochę więcej niż my. Bez niej [ta opieka] byłaby 100 razy trudniejsza niż jest”.

Skye zaangażowała się bardzo mocno w opiekę nad osieroconymi kociętami, a jej przybrane dzieci odwzajemniają tę miłość. Suczka od pierwszego dnia pobytu kociaków w fundacji pomaga w czyszczeniu ich futerek, pobudzaniu perystaltyki jelit poprzez wylizywanie, a teraz, gdy kocięta trochę podrosły – uczy je odrobiny dyscypliny. Maluchy rosną zdrowo, a ich przybraną mamę rozpiera duma!

Źródło: BBC England

 
Dog becomes 'foster mum' to kittens

"It's just fantastic, it melts everybody's hearts" Skye the Border Collie has taken on the role of foster mum to six abandoned kittens ??❤️️ (via BBC North East and Cumbria)

Posted by BBC England on Saturday, October 12, 2019

Sondaż Wamiz

Chcielibyśmy poznać Waszą opinię i zwyczaje dotyczące sposobu spędzania Świąt Bożego Narodzenia z Waszymi pupilami. Czy Wasze psy i koty mogą liczyć na specjalne traktowanie w tym wyjątkowym czasie? Czy zdarza Wam się kupić im prezent? Ankieta jest w pełni anonimowa. Jej wypełnienie nie zajmie Ci więcej niż 5 minut.