Reklama

Dog niemiecki wydaje na świat młode. Kiedy opiekunka widzi ósmego szczeniaka, biegnie po okulary!

Zielony szczeniak dog-wow © Shutterstock / zdjęcie ilustracyjne

Kiedy suczka Caddy Williams zaczęła rodzić, nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Co prawda, dzięki przeprowadzonemu wcześniej badaniu USG, kobieta wiedziała, że jej pupil wyda na świat 8 szczeniąt. Mimo to, wygląd ósmego malucha wprawił wszystkich w osłupienie.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Ta historia wydarzyła się dwa lata temu. Gdy rozpoczął się poród suczki, wszystko działo się bardzo szybko. Kiedy na świat przyszło ostatnie szczenię, uwagę Caddy przykuł niezwykły szczegół. Okazało się, że jego sierść ma ewidetnie zielone zabarwienie

Kobieta początkowo myślała, że piesek jest po prostu ciemniejszy od swojego rodzeństwa. Jednak, kiedy dokładnie się przyjrzała, szybko zdała sobie sprawę, że jej pierwsze wrażenie nie było mylne. 

Jak do tego doszło? 

Z naukowego punktu widzenia, biliwerdyna to zielonkawy pigment, który wydziela się do wód płodowych, jeśli łożysko zaczęło się odklejać. Im dłużej szczenię pozostaje w takich wodach płodowych, tym większe szanse, że jego sierśc zabarwi się na zielono, zwłaszcza jeśli jest jasna.

Dla uczczenia tego jedynego w swoim rodzaju ubarwienia, właścicielka zielonego szczeniaka  postanowiła nadać mu imię go Verdant (vert z fr. zielony - przyp. red.)!

 

☘? GREEN GREAT DANE: Yes, you read that right. Caddy Williams of Canon City sent us this video of her new litter. One is not like the others.

Posted by KRDO NewsChannel 13 / KRDO.com on Tuesday, October 15, 2019

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz