Reklama

BetterWithPets: konkurs dla organizacji społecznych wspierających więzi między człowiekiem i zwierzęciem

kobieta z psem na plaży dog-cat-serious © Shutterstock/Liliana_Cantu

Firma Purina zaprasza organizacje społeczne wspierające umacnianie więzi między człowiekiem i zwierzęciem do kolejnej edycji konkursu BetterWithPets (tłum. ze zwierzętami jest lepiej).

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano

Konkurs BetterWithPets organizowany przez Nestlé Purina to jeden z elementów strategii firmy, która do 2030 roku planuje wesprzeć milion osób, które mierzą się z trudną sytuacją życiową, w poprawie ich zdrowia i samopoczucia

Dodatkowo, firma nagrodzi dwuletnim grantem do 100 000 euro organizacje w Europie, które najbardziej efektywnie działają na rzecz podwyższenia jakości życia społeczeństw.

BetterWithPets, czyli ze zwierzętami żyje się lepiej

Purina, to wiodący producent karmy dla zwierząt na świecie. Firma uruchomiła właśnie proces przyjmowania zgłoszeń do europejskiej nagrody BetterWithPets Prize, w której nagradzane są najbardziej kreatywne rozwiązania, które będą miały pozytywny wpływ na życie ludzi, ich zwierząt oraz społeczności wokół nich. 

Zwycięskie organizacje mogą wygrać grant w wysokości do 100 000 € (ok. 470 000 zł), wypłacany przez okres 2 lat.

W ubiegłym roku Purina ogłosiła nowe zobowiązanie, obejmujące wsparcie do 2030 roku miliona osób, które mierzą się z trudną sytuacją życiową, w poprawie ich zdrowia i samopoczucia dzięki więzi między człowiekiem i zwierzęciem.

Uruchamiając kolejną edycję nagrody BetterWithPets, Purina wesprze najbardziej efektywne organizacje nie tylko przekazując znaczące granty finansowe, ale także łącząc uczestników konkursu w społeczność, dzięki czemu będą mogli wspólnie rozwijać najlepsze praktyki i zwiększać ich pozytywny wpływ na społeczeństwo.

Innowacyjne rozwiązania na rzecz poprawy życia ludzi i zwierząt

Dotychczasowi laureaci konkursu BetterWithPets w ogromnym stopniu przyczynili się do rozwiązywania problemów społecznych z różnych kategorii. Przykładem jest organizacja OPOOEH, która działała na rzecz zmniejszenia samotności osób starszych, poprzez kojarzenie ich z psami z sąsiedztwa, którymi opiekują się w wolnym czasie, np. zabierając na spacer podczas gdy właściciele są w pracy.

Z kolei StreetVet wsparto środkami na rozwój pierwszego programu oferującego schronienie i opiekę osobom bezdomnym i ich zwierzętom.

 

Here is Cambridge StreetVet Bruno giving Jasper an examination. Bruno was happy to report that there was nothing of...

Posted by StreetVet on Monday, December 19, 2022

Grant przyznano także organizacji Medical Detection Dogs, zajmującej się szkoleniem psów pod kątem rozpoznawalności chorób u człowieka, co pozwala na opracowywanie szybszych, bardziej efektywnych i mniej inwazyjnych metod diagnostycznych, a w rezultacie – poprawia rokowania. 

Zgłoszenia do tegorocznej edycji

„Wiemy, że więź między człowiekiem i zwierzęciem może być silnym impulsem pozytywnych zmian społecznych – mówi Jeff Hamilton, CEO, Nestlé Purina PetCare Europe - Jesteśmy dumni z dotychczasowych osiągnięć, ale wiele jeszcze przed nami. Dlatego zapraszamy wszystkie organizacje, działające na rzecz wsparcia ludzi w trudnej sytuacji oraz te, które wdrożyły już projekty w tym zakresie, do udziału w konkursie."

Zgłoszenia do konkursu BetterWithPets będą przyjmowane od 23 stycznia do 3 marca br. (do godz. 23:59 CET).

Więcej informacji o procesie aplikowania, kryteriach i regulaminie programu dostępnych jest pod tym linkiem.

Źródło: materiały prasowe Purina

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz