Reklama

Kot uciekł z transportera i wbiegł na tory. Pracownicy kolei odmówili zatrzymania pociągu

kot na torach kolejowych cat-angry © shutterstock Kryvosheia Yurii

Dwie kobiety oskarżają SNCF, francuską firmę kolejową, o przejechanie kota pociągiem. "Ubolewamy nad zaistniałą sytuacją" - tłumaczy się spółka. 

Przez Aleksandra Kupras

Opublikowano

Georgia i Melaïana wciąż są w szoku. 2 stycznia 2023 roku matka z córką widziały, jak ich 2-letnia kotka Neko ginie pod kołami pociągu.

Zwierzę uciekło wcześniej z torby i schroniło się pod pojazdem na paryskiej stacji Montparnasse. 

Pociąg przejechał kota

Według obu kobiet obecni na peronie pracownicy stacji umyślnie nie chcieli pomóc zwierzęciu. Zależało im na tym, aby pojazd ruszył zgodnie z harmonogramem. Przez 20 minut właścicielki zwierzęcia próbowały nakłonić personel, aby zorganizowano akcję usunięcia kota z peronów. Ich prośby spotkały się jednak z odmową. 

Burza w social mediach 

Ta historia wywołała duże poruszenie w mediach społecznościowych. „To karygodne, że firma  SNCF nie przyczynia się do ochrony zwierząt” - oświadczyła fundacja Brigitte Bardot. Organizacja złożyła także skargę na spółkę kolejową. 

Firma SNCF również postanowiła skomentować tragiczne wydarzenie. „Zależy nam na bezpieczeństwu zwierząt podróżujących pociągami i ubolewamy nad zaistniałą sytuacją” - ogłosiła spółka za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz