Reklama

Gepard rzuca się w pogoń za psem. Wszyscy wstrzymują oddech (VIDEO)

Gepard rzuca się w pogoń za psem. Wszyscy wstrzymują oddech (VIDEO) dog-wow

Kris to gepard urodzony w lipcu w zoo w Cincinnati. Niestety, jego dwaj bracia zmarli przy urodzeniu, a jego matka nie była w stanie go wykarmić. Pracownicy zoo zaczęli karmić Krisa butelką i podjęli się jego wychowania, ale nie byli w stanie dać mu wszystkiego. 

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano 08.11.2019, 15:38, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:52

Pies i gepard BFF

W ten sposób w tej historii pojawia się pies o imieniu Blakely. Został wybrany, aby służyć za wzór małego geparda i uczyć go zasad współżycia między zwierzętami, a także między zwierzętami i ludźmi. Krótko mówiąc, przejął rolę mamy.

Po kilku tygodniach Kris został przedstawiony kolejnemu piesekowi, aby Blakely mógł odpocząć, ponieważ jest już psem w podeszłym wieku. Obecna "niania" Krisa ma imię Remus. Oba zwierzaki szybko nawiązały silną więź.

Na filmiku poniżej został nagrany pierwszy spacer Krisa. Widać na nim jak oba zwierzaki gonią się ciesząc z otwartej przestrzeni. Ten bliski związek to sukces również pracowników schroniska,  bo mimo wszystko przyjaźń dzikiego zwierzęcia z psem, nie jest oczywista. 

 
First time in the big yard

Brave little cheetah cub Kris explored the large outdoor Cheetah Encounter yard for the first time today with her companion dog Remus and her care team. No set schedule for when visitors will be able to see her yet. Kris, we are so proud of you right meow!

Posted by Cincinnati Zoo & Botanical Garden on Friday, November 1, 2019

 

Mimo to, to już siódmy raz kiedy zoo w Cincinatti przekazuje geparda pod opiekę psa i za każdym razem udawało się stworzyć między zwierzętami harmonijną więź. Teraz też kibicujemy tej pięknej przyjaźni!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cincinnati Zoo (@cincinnatizoo) on

 

Sondaż Wamiz

Chcielibyśmy poznać Waszą opinię i zwyczaje dotyczące sposobu spędzania Świąt Bożego Narodzenia z Waszymi pupilami. Czy Wasze psy i koty mogą liczyć na specjalne traktowanie w tym wyjątkowym czasie? Czy zdarza Wam się kupić im prezent? Ankieta jest w pełni anonimowa. Jej wypełnienie nie zajmie Ci więcej niż 5 minut.

 

hinclude.html.twig