Reklama

unleashed purina 2023

Unleashed 2023

© Purina

Purina wesprze siedem innowacyjnych start-upów w ramach programu Unleashed

Redakcja

Opublikowano

Od kilku lat Purina wspiera najbardziej innowacyjne start-upy działające w obszarze opieki nad zwierzętami. W tym roku wsparcie otrzyma aż siedem projektów. 

To już czwarta edycja Unleashed — Lab inkubatora technologicznego dla start-upów działających w obszarze opieki nad zwierzętami prowadzonego przez Purina Accelarator. W ten sposób firma sposób napędza innowacje w dziedzinie opieki nad zwierzętami domowymi i przyczynia się do rozwoju nowych firm z tej branży.

W tym roku, przedstawiciele Purina wyłonili aż siedmiu finalistów.  

Na czym polega inkubator Unleashed?

Unleashed, od momentu powstania w 2019 roku, jest inicjatorem innowacji w zakresie opieki nad zwierzętami domowymi i pomaga rozwijać start-upy, które wspierają i ułatwiają codzienną troskę o czworonogi.

Do programu zaproszone są firmy, które tworzą innowacyjne produkty do pielęgnacji zwierząt, projektują usługi dla ich opiekunów i lekarzy weterynarii oraz wprowadzają rozwiązania wspierające zrównoważone żywienie i dobrostan czworonogów.

Pochodzący z różnych regionów świata finaliści będą mogli skorzystać z pakietów rozwoju biznesu dostosowanych do swoich potrzeb. 

Oprócz wsparcia finansowego, zwycięzcy będą mieli dostęp do programu coachingowego i know-how firmy Purina. Zwycięskie firmy będą przez dwadzieścia tygodni wspierane przez ekspertów Purina Unleashed i będą mogły sprawdzić swój pomysł biznesowy w praktyce.

Najnowsza edycja Unleashed nagrodzi w ten sposób 7 start-upów.

Zwycięzcy Unleashed 2023 

  • Bookmypet (Zjednoczone Emiraty Arabskie) to wiodąca platforma cyfrowa, która łączy opiekunów zwierząt z lokalnymi dostawcami usług. 
  • Dogami (Francja) to przystępna, zorientowana na urządzenia mobilne gra Web3 oparta na awatarach 3D NFT psów.
  • Feelloo (Francja) to połączony ze smartfonem maleńki identyfikator GPS dla psów i kotów.
  • LampoVet (Włochy) to portal telemedyczny oferujący specjalistyczne wsparcie w leczeniu żywieniowym przewlekłych i nowo powstałych chorób u psów i kotów.
  • Petopy (Turcja) to cyfrowy asystent dla opiekunów zwierząt, zapewniający lekarzom weterynarii i właścicielom zwierząt szereg usług.
  • S'more (Japonia) wykorzystuje technologię identyfikacji odcisku nosa do identyfikacji psów i powiązania wszystkich danych psa z jego nosem.
  • VetChip (Australia) to inteligentny monitor zdrowia zwierząt w formie mikroczipu, zaprojektowany, aby pomóc zwierzętom żyć zdrowiej, szczęśliwiej i dłużej. 

Z myślą o przyszłości opieki nad zwierzętami domowymi

Od momentu powstania, w ramach Unleashed, Purina pomogła rozwinąć się 18. innowacyjnym start-upom.

Kim Bill, szef Purina Accelerator Lab, powiedziała: "Choć konkurencja w tym roku była zacięta, jesteśmy dumni, że możemy wspierać te start-upy na ich drodze do innowacji w sektorze opieki nad zwierzętami domowymi oraz pomagać im w osiąganiu celów biznesowych. (...) Dziękujemy wszystkim utalentowanym przedsiębiorcom, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji programu".

Więcej informacji o programie znajdziesz tutaj: unleashedbypurina.com
Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?