Reklama

Głowa tej suczki potroiła swoją objętość. Podczas badania weterynarz nie ukrywa przerażenia

Suczka Pauline dog-wow
© Youtube

Bezdomna suczka Pauline bez celu błąkała się po ulicach Udajpur w północno-zachodnich Indiach. Była w fatalnym stanie i miała bardzo opuchnięty pysk. W końcu trafiła w ręcę wolontariuszy, którzy zawieźli ją do lekarza...

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 13.11.2019, 07:13, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:52

Dopiero ratownicy Animal Aid Unlimited udzielili jej niezbędnej pomocy. Suczka odczuwała ogromny ból i wydawało się, że za moment straci przytomność. 

Paradoksalnie, czym bardziej próbowano pomóc suczce, tym bardziej była ona przerażona. Ratownicy, mimo licznych prób, nie zdołali się do niej zbliżyć. Musieli oślepić zwierzę kocem, aby wprowadzić je do samochodu i zawieźć na pogotowie. 

Atak larw

Kiedy weterynarz przyjął suczkę, najpierw ją uspokoił, a następnie zbadał jej nadmiernie opuchniętą głowę. Okazało się, że w gardle Pauline powstała rana, którą zdążyły już skolonizować larwy. Insekty dosłownie zjadały suczkę od wewnątrz, skazując ją na powolną i bolesną śmierć.

Ekspresowa odnowa

Nie mając chwili do stracenia, Pauline podano lek, aby wytępić wytępić larwy z jej gardła. Następnie rozpoczęto żmudne czyszczenie rany. Weterynarz miał nadzieję, że uda mu się wyleczyć suczkę, jednak nie spodziewał się tak szybkiego rezultatu.

W przeciągu trzech dni opuchlizna całkowicie zniknęła. Jej metamorfoza jest tak spektakularna, że odnosi się wrażenie, że to zupełnie inny pies! 

Kilka tygodni później suczka została całkowicie wyleczona i jest w świetnej formie. Gratulujemy zespołowi medycznemu, który postawił Pauline na cztery łapy! 

Koniecznie zobaczcie!