Reklama

Dziewięciolatek maluje portrety zwierząt: powód jest wzruszający

<p>Pavel potrafi uchwycić urok każdego zwierzaka</p> dog-cat-happy

Pavel potrafi uchwycić urok każdego zwierzaka

© https://vk.com/club179048126

Pavel Abramow z rosyjskiego miasteczka Arzamas to chłopiec niezwykły – ma nieprzeciętny talent i ogromne serce! Uzdolniony plastycznie 9-latek maluje portrety zwierząt, a jego historia obiegła już media na całym świecie.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Młody miłośnik zwierząt

Pavel Abramow mieszka wraz z rodziną w niewielkim miasteczku Arzamas w Rosji, w obwodzie niżnonowogrodzkim. Dziewięcioletni chłopiec od zawsze kochał zwierzęta, a ponieważ jest bardzo uzdolniony plastycznie, przelewa swoje uczucia do czworonogów na papier. Uzdolniony chłopiec nie tylko maluje zwierzęta dla własnej przyjemności – wraz ze swoją mamą wpadł na wspaniały pomysł, który połączył jego talent, miłość do zwierząt i chęć pomocy braciom mniejszym.

Portret za karmę

Projekt, który zainicjował Pavel z ogromnym wsparciem swojej matki, w skrócie można przedstawić słowami: „portret za karmę”. Chłopiec maluje portrety psów, kotów i innych zwierząt, zarówno domowych, jak i niekiedy dzikich, a następnie sprzedaje je za karmę, lekarstwa oraz inne akcesoria potrzebne w pobliskim schronisku dla zwierząt, gdzie następnie Pavel zawozi zebrane dary.

W rozpropagowaniu projektu chłopca mają swój udział media społecznościowe. Prace Pavla zyskały popularność dzięki znanemu rosyjskiemu portalowi VK. Pavel publikuje swoje prace na profilu „Co potrafi mały wolontariusz” (https://vk.com/club179048126).

Każdy może zamówić u chłopca portret swojego pupila. Opiekun zwierzaka podpisuje z Pavlem umowę stwierdzającą, że otrzyma namalowany portret swojego zwierzęcia w zamiast za kupno karmy bądź innych potrzebnych schronisku rzeczy. I choć Pavel zaczynał od malowania portretów zwierząt należących do sąsiadów i znajomych, obecnie otrzymuje nawet zamówienia z zagranicy – np. Hiszpanii i Niemiec. Zobaczcie sami, jak pięknie Pavel potrafi uchwycić indywidualne cechy każdego stworzenia!

Sondaż Wamiz

Chcielibyśmy poznać Waszą opinię i zwyczaje dotyczące sposobu spędzania Świąt Bożego Narodzenia z Waszymi pupilami. Czy Wasze psy i koty mogą liczyć na specjalne traktowanie w tym wyjątkowym czasie? Czy zdarza Wam się kupić im prezent? Ankieta jest w pełni anonimowa. Jej wypełnienie nie zajmie Ci więcej niż 5 minut. Na podstawie Waszych odpowiedzi przygotujemy artykuł, który zostanie opublikowany na Wamiz.pl.

Dziękujemy za Twoją pomoc!

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz