Reklama

Kobieta kupuje fretkę dla swojego owczarka niemieckiego. Gdyby tylko wiedziała wcześniej...

owczarek niemiecki i fretka dog-happy
© Instagram @nova_n_pacco

Gdyby tylko wiedziała wcześniej, co z tego wyniknie, z pewnością szybciej poszukałaby fretki do adopcji!

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano 04.02.2020, 13:38, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:18

Miłość nie zna granic

Niewątpliwie ta historia to potwierdza. Trudno lepiej podsumować trwającą już od wielu lat przyjaźń między owczarkiem niemieckim o imieniu Nova i fretką Pacco.

Nova i Pacco przyjaźnią się w zasadzie od pierwszych dni ich spotkania. Ich opiekunka Diana Grib czasami zastanawia się, czy zdają sobie sprawę, że są inni.

Kiedy Diana adoptowała suczkę, zadbała o  jej prawidłową socjalizację  - Nova miała okazję spotykać się z psami, ale również innymi zwierzętami: kotami, szczurami i papugami. Dzięki temu jest bardzo otwarta i... tolerancyjna!

Gdy Nova była już dorosła, Diana adoptowała zwierzaka, o którym zawsze marzyła: fretkę. Skontaktowała się z kilkoma farmami, aby znaleźć małą fretkę, która mogłaby dogadać się z psem. Pacco znalazła w końcu w Krakowie, gdzie fretki były hodowane w towarzystwie psów. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nova'n'Pacco (@nova_n_pacco) on

Gdy spotkali się po raz pierwszy, Pacco obszedł dom, a Nova nie odstępowała go na krok. Ale Pacco dopiero po kilku dniach raczył zauważyć obecność suczki. W ten sposób zaczęła się historia ich przyjaźni, która trwa do dziś. Pacco i Nova uwielbiają się razem bawić i spędzać czas - dzielą nawet wspólne posłanie. 

Diana twierdzi, że czasem ma wrażenie, że ma w domu dwa psy, a nie psa i fretkę, choć  niewątpliwie w tym związku dominuje Pacco.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nova'n'Pacco (@nova_n_pacco) on

Z pewnością wpływ na ich dobre relacje miał fakt, że poznali się jako młode zwierzaki, a Nova została do tego spotkania odpowiednio przygotowana. Pamiętajmy, że współżycie zwierząt różnych gatunków nie zawsze jest oczywiste - taką adopcję trzeba dobrze przemyśleć i odpowiednio się do niej przygotować.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nova'n'Pacco (@nova_n_pacco) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nova'n'Pacco (@nova_n_pacco) on