Reklama

owczarek niemiecki i fretka
© Instagram @nova_n_pacco

Kobieta kupuje fretkę dla swojego owczarka niemieckiego. Gdyby tylko wiedziała wcześniej...

Redakcja

Opublikowano aktualizacja dnia

Gdyby Diana, opiekunka zwierzaków, wiedziała wcześniej, co z tego wyniknie, z pewnością szybciej poszukałaby fretki do adopcji!

 

Miłość nie zna granic

Niewątpliwie ta historia to potwierdza. Trudno lepiej podsumować trwającą już od wielu lat przyjaźń między owczarkiem niemieckim o imieniu Nova i fretką Pacco.

Nova i Pacco przyjaźnią się w zasadzie od pierwszych dni ich spotkania. Ich opiekunka Diana Grib czasami zastanawia się, czy zdają sobie sprawę, że są inni.

Kiedy Diana adoptowała suczkę, zadbała o  jej prawidłową socjalizację  - Nova miała okazję spotykać się z psami, ale również innymi zwierzętami: kotami, szczurami i papugami. Dzięki temu jest bardzo otwarta i... tolerancyjna!

Gdy Nova była już dorosła, Diana adoptowała zwierzaka, o którym zawsze marzyła: fretkę. Skontaktowała się z kilkoma farmami, aby znaleźć małą fretkę, która mogłaby dogadać się z psem. Pacco znalazła w końcu w Krakowie, gdzie fretki były hodowane w towarzystwie psów. 

Gdy spotkali się po raz pierwszy, Pacco obszedł dom, a Nova nie odstępowała go na krok. Ale Pacco dopiero po kilku dniach raczył zauważyć obecność suczki. W ten sposób zaczęła się historia ich przyjaźni, która trwa do dziś. Pacco i Nova uwielbiają się razem bawić i spędzać czas - dzielą nawet wspólne posłanie. 

Diana twierdzi, że czasem ma wrażenie, że ma w domu dwa psy, a nie psa i fretkę, choć  niewątpliwie w tym związku dominuje Pacco.

Z pewnością wpływ na ich dobre relacje miał fakt, że poznali się jako młode zwierzaki, a Nova została do tego spotkania odpowiednio przygotowana. Pamiętajmy, że współżycie zwierząt różnych gatunków nie zawsze jest oczywiste - taką adopcję trzeba dobrze przemyśleć i odpowiednio się do niej przygotować.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?