Aktualności :
Wamiz Logo

Reklama

Nieprawdopodobna przyjaźń między owczarkim niemieckim a... fretką! (VIDEO)

owczarek niemiecki i fretka © Instagram @nova_n_pacco

Miłość nie zna granic - niewątpliwie ta historia to potwierdza. Trudno lepiej podsumować trwającą już od wielu lat przyjaźń między owczarkiem niemieckim o imieniu Nova i fretką Pacco.

Przez Redakcja Wamiz, 20 lis 2019

Nova i Pacco przyjaźnią się w zasadzie od pierwszych dni ich spotkania. Ich opiekunka Diana Grib czasami zastanawia się, czy zdają sobie sprawę, że są inni.

Kiedy Diana adoptowała suczkę, zadbała o  jej prawidłową socjalizację  - Nova miała okazję spotykać się z psami, ale również innymi zwierzętami: kotami, szczurami i papugami. Dzięki temu jest bardzo otwarta i... tolerancyjna!

Gdy Nova była już dorosła, Diana adoptowała zwierzaka, o którym zawsze marzyła: fretkę. Skontaktowała się z kilkoma farmami, aby znaleźć małą fretkę, która mogłaby dogadać się z psem. Pacco znalazła w końcu w Krakowie, gdzie fretki były hodowane w towarzystwie psów. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nova'n'Pacco (@nova_n_pacco) on

Gdy spotkali się po raz pierwszy, Pacco obszedł dom, a Nova nie odstępowała go na krok. Ale Pacco dopiero po kilku dniach raczył zauważyć obecność suczki. W ten sposób zaczęła się historia ich przyjaźni, która trwa do dziś. Pacco i Nova uwielbiają się razem bawić i spędzać czas - dzielą nawet wspólne posłanie. Diana twierdzi, że czasem ma wrażenie, że ma w domu dwa psy, a nie psa i fretkę, choć  niewątpliwie w tym związku dominuje Pacco.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nova'n'Pacco (@nova_n_pacco) on

Z pewnością wpływ na ich dobre relacje miał fakt, że poznali się jako młode zwierzaki, a Nova została do tego spotkania odpowiednio przygotowana. Pamiętajmy, że współżycie zwierząt różnych gatunków nie zawsze jest oczywiste - taką adopcję trzeba dobrze przemyśleć i odpowiednio się do niej przygotować.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nova'n'Pacco (@nova_n_pacco) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nova'n'Pacco (@nova_n_pacco) on

Sondaż Wamiz

Chcielibyśmy poznać Waszą opinię i zwyczaje dotyczące sposobu spędzania Świąt Bożego Narodzenia z Waszymi pupilami. Czy Wasze psy i koty mogą liczyć na specjalne traktowanie w tym wyjątkowym czasie? Czy zdarza Wam się kupić im prezent? Ankieta jest w pełni anonimowa. Jej wypełnienie nie zajmie Ci więcej niż 5 minut. Na podstawie Waszych odpowiedzi przygotujemy artykuł, który zostanie opublikowany na Wamiz.pl.

Dziękujemy za Twoją pomoc!