Reklama

Rybak widzi szczenię husky z głową w plastikowej butelce i natychmiast zaczyna biec

Husky dog-wow
© YouTube/ViralHog

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w miejscowości Seyakha na północy Rosji. Aleksandr Surovtsev, rybak, który przebywał w tej okolicy zauważył walczącego o życie szczeniaka. 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 14.11.2019, 16:12, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:52

Mężczyzna, nie zwlekając ani chwili, postanowił pomóc bezradnemu czworonogowi, którego głowa na dobre utknęła w plastikowej butelce. Nie było czasu do stracenia, gdyż husky syberyjski był już całkowicie pokryty zamarzającym śniegiem

„Poszedłem na ryby i zobaczyłem szczeniaka na drodze. Był bardzo zmarznięty a jego głowa utknęła w plastikowej butelce i nie mogłem jej od razu z niej wyciągnąć. W końcu go uwolniłem i okazało się, że to szczeniak husky. Zabrałem go do domu, nakarmiłem i później odnalazł się jego właściciel, który szukał swojego szczeniaka i oddałem mu go” - relacjonował Aleksandr pod opublikowanym na YouTubie wideo.

Na szczęście, rybak w porę udzielił pomocy szczeniakowi, który odzyskał już pełnię sił. W tej części Rosji panuje już ostra i mroźna zima. Gdyby husky spędził więcej czasu z głową zaklinowaną w butelce, mógłby tego nie przeżyć.