Reklama

Porzucona, przywiązana do płotu suczka urodziła sześcioro szczeniąt!

Pies_przywiazany_do_plotu_z_mlodymi dog-sad
© Twitter.com/ ISPCA1

Wstrząsająca historia porzuconej suczki, która za wszelką cenę starała się uratować swoje dzieci. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 13.11.2019, 16:07, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:52

Roscommon, środkowa Irlandia. Do metalowego płotu nieopodal drogi ktoś przykuwa ciężarną suczkę. Jak można być tak okrutnym? 

Na szczęście przechodzący w pobliżu mieszkaniec miasteczka zauważył psa, który leży przy płocie z popiskującymi szczeniakami i zawiadomił ISPCA  (Irish Society for Prevention of Cruelty to Animals -  Irlandzkie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami). 

Suczka bezpieczna i zdrowa 

Psa, wraz z jej szczeniakami przewieziono do ośrodka w Longford i zbadano. Cała rodzina okazała się zdrowa i poza wygłodzeniem i wychłodzeniem żaden szczeniak nie cierpiał na żadne dolegliwości. Nie wiadomo jak długo suczka z młodymi była pozostawiona sama sobie.  Na pewno nie był to długi okres, bo noce w Irlandii były ostatnimi dniami już mocno zimne i szczeniaczki nie byłyby w stanie długo znieść takiej temperatury. 

Pies nie był zaczipowany, dlatego znalezienie jej właściciela nie jest możliwe. 

Emmy Lou i jej młode czekają na adopcję

Suczka otrzymała imię Emmy Lou, a jej szczeniaki to Billy Ray, Dixie, Dolly, Dotty, June and Patsy. Po Nowym Roku dzieci będą na tyle duże, by móc przenieść się do nowych domów. Miejmy nadzieję, że szybko je znajdą!